CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Halving Bitcoin fiyatını iyileştirecek

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Yatırımcıların düşen fiyatlardan dolayı tedirgin olduğu şu günlerde yaklaşan halving Bitcoin fiyatını  beklemek en mantıklı karar gibi görünüyor.


Halving Bitcoin fiyatını beklemek

Sabırsız yatırımcılar hızlı şekilde al-sat yaparak parayı kazanıp köşeyi dönmek istiyor ve sonuç da genellikle hüsran oluyor. Halbuki piyasa dinamikleri böyle işlemiyor. Örneğin 2020 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen halving için 6 ay kaldı. Bu süre bir yatırımcı için süre olarak bırakın uzun vadeyi orta vade bile sayılmaz. Ama Bitcoin’e yatırım yapanlar düşüşlerde panik yapıp satış yapıyor ve yükselişte FOMO yaşayıp lider kripto parayı yüksekten alıyor. Böylece zarar mekanizması sürekli işliyor.
Samson Mow da aynı şekilde yatırımcıları orta ve uzun vadeli düşünmeye davet etti. Halving Bitcoin fiyatını iyileştirecek diyen Mow şu sıralar Bitcoin’in ana destek seviyesi olan 7,500 doların altında mücadele ettiğini belirtti. Mow yatırımcıların çalkantılı fiyat hareketlerine bakmadan yarılanma süresine kadar hodl etmelerini tavsiye etti.

Düşen fiyatlar ve sabır testi

Bildiğiniz gibi Bitcoin fiyatı 7,000 doların da altını gördü ve Bitcoin topluluğunda ayı fısıltıları kulaktan kulağa yayıldı. Tekrar 7,200 doların üstüne bir toparlanma gerçekleşse de düşüş tedirginliği piyasaya hakim. Yine de Blockstream’den Samson Mow’a göre piyasaya sürülecek BTC sayısı azalacağından halving Bitcoin fiyatını güzel noktalara taşıyacak.

BKNZ:Bitcoin halving fiyat hedefi kaç dolar?

Forbes’da yayınlanan gönderide etkileyici bir başlık atılmıştı:’Bitcoin Çin’den dolayı düşmüyor, ona ihtiyacınız olmadığı için düşüyor.’ Bu başlığa cevap niteliğinde Samson Mow tvitinde açıklamalar yaptı:

‘Her gün 1,800 BTC basılıyor. 9,000 dolar seviyesindeyken fiyatı sabit tutmak için günlük 16,2 milyon dolar gerekiyor. Halving bu sorunu çözecek.’

Ufukta görünen halving ile birlikte hipotez olarak madenciler piyasadaki arzın azalmasıyla birlikte ellerindeki BTC’yi yüksek fiyattan satabilecekler. Bu arada madencilerden de hodl ederek bekleyenler var. Yani hodl edenler arttıkça arz fazlası azalacak ve yükseliş kaçınılmaz olacak. Halving Bitcoin fiyatını arttıracak diyen bunca analist varken 6 ay hodl etmemek de mantıksız bir hareket olur. Dediğimiz gibi saygıdeğer okuyucularım sabır testini başarıyla geçenler kazanacak ve panikle al sat yapanlar ise hep kaybetmeye mahkum olacak. Bu sadece kripto piyasası için geçerli değil. Hisse senedi ve diğer piyasalarda da panik yapmadan uzun vadeli altyapısı güçlü projeye yatırım yapmak lazım. Beklenti bitince de hodl etmeden satışa geçmek en karlı realizasyon metodudur.

Diğer Bitcoin haberleri için tıklayınız

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin’de 3.200 Doları Bilen Analist, 2020 BTC Tahminini Açıkladı!

Coin Ajans

Son on yılın en çok kazandıran 3 varlığı

Coin Ajans

Ünlü Trader Woo Bu Altcoin’e Dikkat Çekti: “Bitcoin ve Piyasa İçin Belirleyici Olacak”

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası