CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Halving’e kısa süre kala Bitcoin geliştirici hareketliliği zirve yaptı

kripto para haber coinajans

Mevcut verilerden elde edilen bilgilere göre; Bitcoin halving’ine kısa bir süre kala geliştiriciler hiç olmadığı kadar fazla ‘commit’ girdiler. Nisan ayında, Bitcoin Core’da (Bitcoin’in yazılımı) toplam 510 ‘commit’ vardı ve bu, BTC’nin yaratıldığı zamandan bu yana aylık olarak görülen en büyük rakamdı.

‘Commit’ ise GitHub’a yüklenen bir kod. Bilindiği üzere GitHub, açık kaynaklı kodlama projelerine hosting hizmeti veriyor. Bitcoin Core yazılımı da orada bulunuyor.

Bitcoin tarihindeki sadece birkaç ayda toplam ‘commit’ sayısı 500’e yaklaşabilmişti. Bu aylar 2018’de Nisan ve Ekim, 2019’da ise Kasım aylarıydı. Birçok tecrübe sahibi geliştirici Bitcoin Core kodlarına katkıda bulunabilir ve GitGitLog’dan elde edilen veriler, BTC’nin 10 yıllık tarihinde 830 geliştiricinin çalıştığını gösteriyor. Şu anda ise 56 aktif geliştirici bu görevi üstlenmiş durumda.

Bitcoin Core’un gelişimi, kısmen MIT’nin Dijital Para Girişimi ile sektördeki tam zamanlı geliştiricilere finansman sağlayan bazı şirketler tarafından sağlanıyor. Bunlar arasında BitMEX, Square Crypto, OKCoin, Bitfinex, Chaincode Labs gibi şirketler de bulunuyor.

‘Commit’ sayısının neden tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştığı hala açık değil. Bunu, koronavirüs nedeniyle geliştiricilerin evde daha çok vakit geçirmeleri veya yaklaşan halving sağlamış olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Türkiye’de Nakitsiz Toplum Hayali

Coin Ajans

Matic Network (MATIC) HitBTC’ye Eklendi

Coin Ajans

Matic Network (MATIC) Yüzde 51 Oranında Değer Kaybetti!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası