CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Hangi Borsada Kaç Bitcoin Var?

kripto para haber coinajans

Dünya genelindeki milyonlarca kripto para yatırımcısı koin alıp-satmak için kripto para borsalarını kullanıyor. Dolayısıyla kripto para borsalarının cüzdanlarında oldukça yüklü miktarlarda BTC’ler bulunuyor.

Hangi Borsada Kaç Tane?

Ceteris Paribus geçtiğimiz gün hangi kripto para borsasının cüzdanında kaç tane Bitcoin olduğuyla ilgili kapsamlı bir grafik yayınladı. Bu grafikte kripto para borsalarının bakiyelerinin 2019 genelinde ne yönde değiştiğini görmek, borsalar arasında bir kıyaslama yapmak mümkün.

Hangi Borsada Kaç Bitcoin Var? 3

Kaynak: Ceteris Paribus (Twitter)

Yukarıdaki grafikten de görülebileceği üzere Huobi günümüzde bakiyesindeki 340 bin adet Bitcoin ile en çok BTC’ye sahip olan borsa konumunda. Huobi’nin hemen ardından ise 261 bin BTC ile BitMEX geliyor.

Huobi’nin cüzdanındaki toplam BTC sayısının 2019 genelinde epey ciddi bir artış gösterdiğini belirtmek gerekiyor. Aşağıdaki grafikte borsaların cüzdanlarındaki BTC miktarının yıl genelinde nasıl değiştiğini görmek mümkün.

Hangi Borsada Kaç Bitcoin Var? 4

Huobi’ye Ne Oldu?

Yukarıdaki grafikte borsaların cüzdanlarındaki BTC sayısının 2019’un başından sonuna dek nasıl değiştiğini görmek mümkün. Bu grafiğe baktığımızda gözümüz doğrudan Huobi’ye ilişiyor.

Ceteris Paribus tarafından paylaşılan bilgilere göre çoğu kripto para borsasının cüzdanındaki BTC miktarı yıl genelinde ortalama 20-30 bin adetlik değişim gösterdi. Aynı süreç içerisinde Huobi’nin cüzdanındaki BTC miktarı ise neredeyse 200 bin adet arttı.

Sektörün tanındık isimlerinden Larry Cermak’a göre Huobi’nin cüzdanındaki BTC miktarının bu kadar artmış olmasının başlıca sebebi Plus Token. Cermak’ın açıklamalarına göre çoğu kişiye göre bir dolandırıcılık projesi olan Plus Token’ın yıl boyunca Huobi’yi aktif bir şekilde kullanmış olması, Huobi’yi diğer pek çok borsadan ayrı kıldı.

İlgili Haberler

Fransa kripto para çıkarmak için harekete geçti

Coin Ajans

Karantina altında kripto piyasalarında online çalışabilecek siteler

Coin Ajans

Tron CEO’su Justin Sun’un yeni kripto parası 4.5 dakikada tükendi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası