CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Hard forkun Ethereum fiyatına etkisi ne oldu?

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

Beklenen hard fork gerçekleşti. İstanbul hard forkunun Ethereum fiyatına etkisi ne oldu? Birlikte bakalım.


Hard forkun Ethereum fiyatına etkisi

8 Aralık 2019 tarihi itibariyle Ethereum 7500 dolar üzerinde seyretmeye devam ediyor. En büyük 20 kripto para içinde Tezos hariç tamamı yatay seyirde ilerliyor. Diğer kripto paralar genelde %-1.5 ile +1.5 arasındaki oranlarda değişim geçirmiş durumda.

Piyasa analisti Alex Thorn 2 gün önce yaptığı paylaşımda Bitocin on-chain işlemlerin yeni zirve yaptığına işaret etti. Ağın yeniden güçlenmesi muhtemel fiyat artışını tetikleyebilir.

Bugün özellikle Ethereum için önemli bir gündü. Metropolis programı kapsamında önce Byzantium güncellemesini başarıyla tamamlayan Ethereum bugün de İstanbul güncellemesini gerçekleştirdi.

Ethereum hali hazırda 16.3 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile sıralamada 2.lik koltuğunun sahibi. Ethereum 24 saat önceye göre yalnızca %0.80 oranında yükseldi. Yani fiyatı hemen hemen aynı kaldı. ETH yazı yayına hazırlanırken 150.61 dolar değerinden işlem görüyordu.

Yapılan kapsamlı güncelleme fiyatı neredeyse hiç etkilememiş görünüyor. Kimi analistler, ETH fiyatının, merakla beklenen hard forka tepki vermemesini inanmaz gözlerle izledi. Blockchain altyapısının Proof of Work konsensüs modelinden Proof of Stake’e geçişindeki en önemli adımlardan biri atıldı. Ancak yatırımcıları bu gelişmeyi fiyatlamadı.

Güncel Ethereum fiyat analizimizi aşağıdaki sayfadan aktif olarak takip edebilirsiniz:

İlgili Haberler

CNBC spikeri de FOMO’ya yenildi – Artık Bitcoin yatırımcısı TAKİP ET

Ethereum şimdi ya da hiç modunda! TAKİP ET

İsterseniz bu haftayı BTC fiyat takibi yaparak geçirin TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası