CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Hindistan Merkez Bankası da Kendi Dijital Parasını Geliştirmeyi Planlıyor

kripto para haber coinajans

Venezuela ve Çin gibi ülkelerin ardından şimdi de Hindistan Merkez Bankası kendi dijital parasını oluşturmayı düşünüyor.

Inc42 tarafından yapılan habere göre Hindistan Merkez Bankası Başkanı, dijital para çalışmalarının başladığının işareti verdi.

Yeni Dijital Para

Inc42 tarafından aktarılan bilgilere göre Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, Hindistan’ın kendi dijital parasını geliştireceğinin ifadesini verdi. Merkez Bankası Başkanı, bu dijital para planıyla ilgili henüz kesin bir bilgi vermemiş olsa da bazı kaynaklar dijital para çalışmalarının çoktan başladığını öne sürüyor.

CryptoPotato gibi kaynaklar tarafından yapılan habere göre Hindistan Merkez Bankası dijital para çalışmalarına başlamış olsa da bu paranın henüz kullanıma hazır olmadığını düşünüyor. Bu kaynaklara göre Merkez Bankası yetkilileri, ülke ekonomisinin henüz böyle bir dijital paraya hazır olmadığını ancak bu durumun zamanla değişeceğini düşünüyorlar.

Özel Para Karşıtı

Shaktikanta Das konu hakkında yaptığı açıklamalarda özel şirketler tarafından geliştirilen dijital paralara da değindi.

Merkez Bankası Başkanı, dijital para üretme yetkisinin yalnızca devlette olması gerektiğini düşünüyor. Shaktikanta Das’ın açıklamalarına göre özellikle özel şirketler tarafından geliştirilen dijital paralara karşı konulmalı.

İlgili Haberler

Bitcoin Fiyat Analizi: Günlük 7 bin dolarlık düşüşün ardından 30 bin dolar tutacak mı?

Milyarder makro yatırımcı, Bitcoin satın aldığını açıkladı: 1970’lerdeki altın gibi!

Ünlü Avukat: Bu Yılın Regülasyonlar Konusunda Sönük Geçmesi Şaşırtıcı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası