CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Hindistan’da sokağa çıkma yasağı: Kripto para piyasaları nasıl etkilenecek?

kripto para haber coinajans

Hindistan Başbakanı Narender Modi, salı günü ülkede 21 günlük bir sokağa çıkma yasağı başlatıldığını duyurdu. Kripto para piyasalarının bu durumdan olumlu etkilenmesi beklenmiyor.

Hindistan, yeni koronavirüsün yayılmasını kontrol etmek için önümüzdeki 21 gün boyunca tamamen kilit altında. Hindistan borsaları bugüne olumlu bir ralliyle başladı ancak kısa sürede geriledi. Sokağa çıkma yasağının insanların yaşamları ve ülke ekonomisi üzerinde ciddi bir etkisi olması bekleniyor.

Hindistan piyasalarının düşüşü kripto para birimlerini de aynı yönde etkileyebilir

Hindistan, tüm şehirleri karantinaya alan tek ülke değil. Başka birçok ülke küresel salgınla mücadele etmek için katı önlemler aldı. Sokağa çıkma yasaklarının kripto piyasası üzerindeki etkisi ise Bitcoin‘in son dönem performansında kolaylıkla görülebiliyor. BTC için kısa vadeli tahminler pek de iç açıcı görünmüyor.

İşsizlik oranı tüm dünyada artmaya devam ettikçe, finansal piyasalar küresel salgının ortasında çöküyor. 12 Mart’ta kabaca %50 düşen Bitcoin de bir istisna değil. Hindistan finansal piyasalarındaki çöküşün kripto piyasası üzerinde olumsuz bir etkisi olması muhtemel görünüyor.

Hindistan Yüksek Mahkemesi, bu ayın başlarında ülkedeki kripto para birimlerine yönelik bankacılık yasağını kaldırmıştı. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin şu anda 6 bin 600 doların üzerinde işlem görüyor.

coinnounce

FED “sonsuz para” basabileceğini açıkladı: Bitcoin için anlamı ne?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bittrex 300 milyon dolarlık Bitcoin’i nasıl kaybetti?

Coin Ajans

Bitcoin’in mucidi, yeni filmde NSA tarafından kaçırılıyor, işkence görüyor

Pakistan Başkanı Blockchain Teknolojisini Eleştirdi!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası