CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Hindistan’daki Mahkeme Kararına İtiraz Geliyor

kripto para haber coinajans

Hindistan Merkez Bankası Nisan 2018’de ülkedeki bankaların kripto para borsalarıyla ve şirketleriyle işbirliği yapmasını yasakladı. Merkez Bankası tarafından alınan bu karar ülkedeki kripto para sektörüne ağır bir darbe vurdu.

Neyse ki Hindistan Yüksek Mahkemesi geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası tarafından alınan bu kararı geçersiz kıldı. Böylece ülkedeki vatandaşlar çok daha rahat bir şekilde kripto para ticareti yapabilmeye başladılar. Ancak görünüşe göre bu hikaye burada sonlanmıyor.

Gözden Geçirme İstemi

Economic Times’ın haberine göre Hindistan Merkez Bankası, Yüksek Mahkeme tarafından alınan bu kararın yeniden gözden geçirilmesini istiyor. Merkez Bankası’nın mahkeme kararı alındıktan sonraki 30 gün içerisinde bu istemde bulunması gerekiyor.

Hindistan Merkez Bankası’nın bu karara tam olarak neden itiraz etmek istediği bilinmiyor. Ancak yerel kaynaklara göre Merkez Bankası’nın başlıca kaygısı, ülkedeki kripto para kullanımının yerel finans sistemini olumsuz yönde etkilemesi.

Merkez Bankası’nın bu istemde bulunması, Yüksek Mahkeme’nin söz konusu yasağı kaldırma kararını yeniden gözden geçirmesine yol açabilir. Ancak The Block’un haberine göre Hindistan Yüksek Mahkemesi bu gibi durumlarda çok nadiren karar değiştiriyor.

Economic Times’a konuşan Khaitan & Co. ortaklarından Abhishek A Rastogi de Merkez Bankası’nın bu isteminin pek etkili olacağını düşünmüyor. Kendisinin konu hakkındaki görüşleri şu şekilde:

Yüksek Mahkeme, Merkez Bankası’nın istemi üzerine kararı yeniden gözden geçirse bile kripto para şirketleri şu anda Hindistan’da faaliyet gösterebiliyorlar.

İlgili Haberler

Amerikan Ekonomist: Dolar Çöküşü Geliyor, Bitcoin ve Altın Fırsat Elde Edecek

23 Aralık Ethereum ve Zcash fiyat analizi: ETH ve ZEC’te son durum

Ripple CEO’su 2020’de en büyük 20 bankanın kripto ticareti yapacağını tahmin ediyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası