CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Hisse senedi borsaları 2020’de güç kaybedecek – Bitcoin için patlama etkisi yapar mı?

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Bitcoin için patlama hangi faktörle gerçekleşebilir? Amerika hisse senedi borsaları 2019 yılında beklenmeyen bir çıkış yaptı. Ama uzmanlar bu gelişmeyi çok gerçekçi bulmadıkları için 2020 yılında bir güç kaybı bekliyorlar. O zaman 2020 yılı Bitcoin için patlama yılı olabilir mi?


Bitcoin için patlama nasıl olacak?

Bitcoin için patlama etkisi yapacak gelişme hisse senedi borsalarına mı bağlı olabilir? 2020 yılı hisse senedi borsalarının kayıplar yaşayacağı bir yıl olabilir diyor bazı uzmanlar. Wall Street Journal’a göre 2019 performasını tekrar etme olasılıkları çok düşük.

Geçen yııl S&P 500 %25 bir artış göstermişti.  Bu değer artışı, Agresif bir para politikasının iyimser yaklaşımları yok ettiği, aynı zamanda Amerika ve Çin arasındaki ticari görüşmelerin potensiyel kırılma noktasında olduğu zamanlarda yaşandı.

Ancak geçtiğimiz yıl yaşanan boğa piyasası 2020 yılında aynı şekilde devam edemeyebilir. S&P 500  şu anda 3,140 puanın üzerinde ve 2019 yılı başındaki tahminleri doğruluyor bir bakıma.

Analistlere göre hisse senedi piyasaları tek rakamlı kazançlara 2020 yılında geri dönebilirler. Amerika’nın bir ekonomik resesyon dönemine girdiğine dair kesin bir işaret yok ama  küresel olarak ekonomi gittikçe yavaşlıyor. Fed  de aynı zamanda piyasaya likidite pompalamayı durdurabilir. Tarih boyunca en uzun süreli boğa piyasayı yaşayan hisse senedi borsaları bir süre daha bu piyasanın keyfini çıkarabilir belki. Tengler Servet Yönetimi’nin yatırım yöneticisi olan Nancy Tengler hala iyi bir yatırım strateji için hisse senetlerinin en iyi seçenek olduğu görüşünde.

“ Bize göre en büyük risk öz kaynakların olmayışı.”.

Diğer uzmanlar ise S&P500 ve diğer endeks firmaları adına çok da umutlu değiller.

“S&P 500 vadeli kazançlar konusunda herhangi bir görüş ayrılığı yok: bir kontraksiyon dönemi kaçınılmaz“. UBS uzmanlarından Francois Trahan böyle söylüyor. Trahanın öngörüsü ekonomik yavaşlamaya işaret eden sektörel göstergelere dayanıyor.

Bitcoin ve kripto piyasası bir patlama yaşayacak mı?

Şimdiye kadar BTC, 4.000 dolar seviyesinden 7.000 dolar seviyesinin üzerinde bir bölgeye kadar, giderek artan bir şekilde hisse senetlerini geride bıraktı. Ancak lider kriptomuz oldukça değişken ve çalkantılı bir gelişme gösteriyor. Bitcoin işlemlerinde de kazançlar seçilen zaman dilimine bağlı oluyor. Ancak Bitcoin, önemli günlük fiyat dalgalanmalarından faydalanabilecek deneyimli yatırımcıları etkileyerek daha kısa vadeli volatilite ortaya koyuyor

Bitcoin 2020’ye pek çok cevapsız soru ile girecek gibi. Bununla birlikte, BTC’ye yatırım yapmak perakende yatırımcılar ve hatta bazı kurumsal alıcılar için potansiyel olarak daha yüksek kazanımlara yol açma potansiyeline sahip.

Bknz:Bitcoin tüm zamanların rekorunu ne zaman kırabilir?

Kripto topluluğu, genel olarak, bir Bitcoini elde bulundurmayı şiddetle tavsiye ediyorlar. Kurumlar Coinbase veya Bakkt tarafından sunulan koruma hizmetleri aracılığıyla BTC’ye sahip olma şansına sahip .

Ancak, perakende yatırımcı ilgisi nispeten daha düşük. 2017 zirvesine dönmesi zor görünüyor. Yinede her zamanki gibi kesin bir şey söylemek doğru olmaz. 2020^de bakalım bizi neler bekliyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Weiss Ratings’e göre yatırım riski en yüksek 18 altcoin

Coin Ajans

SEC’ten kripto para ticaret fonuna darbe: Varlıkları donduruldu

Litecoin Madencilerine “Bağış” Çağrısı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası