CoinAjans.com
Kriptopara Haber

İçinde Bitcoin Olan Kaç Adres Var?

kripto para haber coinajans

Şu anda Bitcoin ağındaki adreslerin sayısı hiç olmadığı kadar yüksek bir seviyeye ulaştı ve Bitcoin böylece yeni bir rekor daha kırmış oldu.

Bitcoin’in tam olarak kaç kişi tarafından, ne kadar sıklıkla kullanıldığını ölçmek oldukça zor. Ancak toplam adres sayısına bakacak olursak milyonlarca kişinin Bitcoin kullandığını söyleyebiliriz.

Milyonlarca Adres

Coinmetrics verilerine göre Bitcoin’deki adreslerin sayısı yeni bir rekor kırdı. Burada “adres” derken kastedilen şeyin içerisinde 0’dan fazla Bitcoin bulunduran adresler olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bitcoin bu adres rekorunu aslında geçtiğimiz yılın başlarında, Ocak 2018’de kırmıştı. O dönemde içerisinde Bitcoin barındıran adreslerin sayısı 28 milyon 384 bine kadar çıkmıştı. Ancak Bitcoin bu rekoru yeniden kırmayı başardı.

Coinmetrics verilerine göre Bitcoin’deki adreslerin sayısı 28.39 milyon seviyesine çıktı ve böylece Ocak 2018’deki rekor egale edilmiş oldu.

Hala Net Değil

Bitcoin’deki adresler büyük ölçüde anonim oldukları için hangi adresin kim tarafından kullanıldığını, kimin birden fazla adrese sahip olduğunu bilmek pek mümkün değil. Bu yüzden Bitcoin’i tam olarak kaç kişi kullanıyor, belli değil.

Bitcoin’in toplam kullanıcı sayısını bilmek pek mümkün olmasa da içerisinde Bitcoin barındıran adreslerin sayısının bu kadar yüksek olması, bu sayının milyonlarla ölçüleceğini gösteriyor.

 

 

İlgili Haberler

5 Dakikada Akıllı Sözleşmeler Nedir?

Coin Ajans

Bitcoin SV ve Zcash fiyat analizi: BSV ve ZEC için sıradaki duraklar

Celsius Network koronavirüse rağmen yüzde 60 büyüme bildirdi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası