CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Icrypex CEO’su Gökalp İçer, Bitcoin için iki pozitif gelişmeye dikkat çekti

kripto para haber coinajans

Kripto para borsası Icrypex‘in CEO’su Gökalp İçer, Ekonomi Gazetecisi Selçuk Geçer’in YouTube yayınına konuk oldu.

Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan İçer, Bitcoin’in dolaşımdaki miktarının azalmasına dikkat çekti. Icrypex CEO’su, “Bitcoin’in sirkülasyondaki gerçek miktarının kabaca 15.4 milyon civarında olduğu söyleniyor. Bu miktar, Ocak başından beri azalıyor. Dolaşımdaki Bitcoin azalıyor ve talep artıyor. Diğer yandan Mart ayının ortasından beri borsalarda tutulan Bitcoin miktarı da düşüş gösteriyor. Görünen o ki yatırımcılar satmak istemiyor. Bunları Bitcoin fiyatı açısından pozitif olarak yorumlamak mümkün.” dedi.

“Vadelilerde 40 bin dolar masaya getirildi”

İçer, Mart ve Haziran ayı vadelilerinde ise 40 bin doların masaya getirildiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Mart 2021 ve Haziran 2021 vadelilerine baktığımda ise oralarda 35-40 bin dolarlar ‘bid’ edilmeye başlanmış. Bu fiyat Mart ayında 40 bin dolara gidecek demek değil ama insanlar onu da masaya getirmeye başlamışlar. Birileri fiyat Mart’ta 40 bin dolar olacak diye kendine ‘hedge’ ediyor. Bir fırsat olduğunu görüyorlarsa o fırsatı fiyat çok ucuzken satın almak istiyorlar.”

Icrypex CEO’su, sözlerinin devamında Bitcoin fiyatının bir gün 100 bin dolar olursa şaşırmayacağını söyledi. İçer, “Bitcoin, 100 bin dolar olursa şaşırmam. Fiyat 100 bin dolar olduğunda ‘Bir dakika ya, bunu hiç düşünmüyordum’ demeyeceğim.” şeklinde konuştu.

Son olarak İçer, “Seçim öncesinde yatırımcıların pozisyon almalarını önermiyorum. Beklemek daha iyi olabilir. O hafta oynaklık yüksek olabilir. Seçimden sonraki hafta pozisyon almak daha doğru olabilir.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Binance’ten DeFi ‘exit scam’ operasyonu: 300 bin dolar kurtarıldı

Hindistan’da milyonlarca rupi kaldıran kripto para dolandırıcıları yakayı ele verdi

IOST, Binance Staking’e dahil oluyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası