CoinAjans.com
Bitcoin

İki Kişi 100 Milyon Dolarlık Kripto Parayı Akladı

bitcoin haberleri coinajans.com

100 milyon dolarlık parayı aklamak için kripto para kullanan iki Çin vatandaşı hakkında soruşturma açıldı. Bu kripto paraların Kuzey Koreli hackerlarla bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Kuzey Koreli Hackerlar

ABD Adalet Bakanlığı, Kuzey Koreli hackerların geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde kripto para borsalarına saldırarak 250 milyon dolardan fazla para çaldıklarını düşünüyor.

Bakanlık Tian Yinyin ve Li Jiadong adlı iki Çin vatandaşının bu hackerlarla işbirliği yaptığından şüpheleniyor. Konu hakkında yayınlanan basın duyurusuna göre Jiadong ve Yinyin, bu hackerların 100 milyon dolarlık kripto parayı aklamalarına yardımcı oldular. Başsavcı Yardımcısı Brian A. Benczkowski, bu soruşturma hakkında şu açıklamayı yapıyor:

Bu davalıların Kuzey Koreli saldırganlara yardım etmek amacıyla 100 milyon dolarlık kripto parayı akladıklarından şüpheleniliyor. Bu dava gösteriyor ki Adalet Bakanlığı ne kadar anonim olurlarsa olsunlar kripto paraların kimler tarafından kullanıldığını bulabiliyor.

Finance Magnates’in haberine göre bu iki vatandaş, Kuzey Koreli hackerların çaldıkları kripto paraları borsalara aktarıyor, paraları bu şekilde aklıyorlardı. Davalılar ayrıca bu süreç içerisinde kişisel bilgilerini paylaşmaktan da çekinmiyor ve KYC (müşterini-tanı) standartlarını uygulayan borsaları kullanıyorlardı.

İlgili Haberler

50 bin kişinin katıldığı ankette Bitcoin fiyat tahmini TAKİP ET

Coinajans.com

Pompliano: Bitcoin Aralık 2021’de 100 Bin Dolar Olabilir

Coin Ajans

Son dakika: Goldman Sachs’tan Bitcoin hamlesi TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası