CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İlginç Yatırım Deneyi: En İyi 10 Kripto Para Borsayı Yenebilir mi?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bir kripto para yatırımcısı dün, bir deney yaptığını ve elde ettiği etkileyici kazançlarını açıkladı: Ocak 2019’da en popüler on kripto para biriminden 1.000 dolar değerinde satın alım yaptı. Deneyinin başından bu yana %53,8 kar elde etti. Yani yaptığı yatırım artık 1.538 dolar değerinde.

Reddit’te “En İyi 10 Kripto Endeksi Fonu Deneyi “ isimli yazısında Joe-M-4 kullanıcı adını kullanılan yatırımcı, aynı deneyi S&P 500 ile yapmış olsaydı; %35’lik kazanç elde edeceğini, 1.350 dolar kazanacağını söyledi.

Gönderide “Zor geçen bir aya rağmen 2019’da ilk 10’da olan kripto paralar %54 kazandırdı ve hala borsanın çok önünde,” dedi. Joe burada geçen ay, bu yazki boğa koşusunun sona erdiğini gördüğünde, piyasanın geri çekilmesinden bahsediyor.

Joe’nun deneyi, yatırım yaptığı kripto varlıklarının çoğunun (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, EOS, Bitcoin SV, Litecoin ve Tron) Ocak 2019’dan beri yükseldiğini gösterdi. Ancak geri kalanı, Stellar ve XRP düşüşte görünüyor. ABD dolarına sabitlenmiş olan Tether ise aynı kaldı.

Deneyin başlangıcında yatırım yaptığı kripto para birimlerinin çoğu ilk 10’dan ayrıldı. Yerini Polkadot ve DeFi devi Chainlink gibi paralar aldı.

Toplamda S&P 500 daha fazla kazandırdı

Ancak Joe’nun portföyünün tamamına bakıldığında genel olarak kripto paralar genel olarak kazananlar değil. 2018 ve 2020’de de aynı deneyleri yaptığını söyleyen kullanıcıya göre tüm sonuçlar düşünüldüğünde, borsa şimdilik kazanıyor gibi görünüyor.

Şimdiye kadar yaptığı üç deneyde kriptoya yatırdığı toplam 3000 dolar %11 arttı. Bu da toplam ilk yatırımları 3.340 dolara getiriyor. Joe, 3.000 dolarını S&P 500’e yatırsaydı 3.660 dolarlık bir kazancı olacaktı. %22’lik bir kazanç.

Reddit kullanıcısının gönderisine buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin’i Kısa Vadede 8.000 Dolara Fırlatacak İki Gelişme

Bitcoin’in Ocak’ta Göreceği Seviyeleri Bilen Analist, Şubat Tahminini Açıkladı!

Coin Ajans

Veriler, Silikon Vadisi ve “Akıllı Para”nın Son Bitcoin Rallisinin Arkasında Olduğunu Gösteriyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası