CoinAjans.com
Kriptopara Haber

IMF gözünü Gürcistan madencilik gelirlerine dikti!

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

IMF gözünü Gürcistan madencilik gelirlerine dikti! Uluslararası Para Fonu (IMF), kripto para madenciliğinde dünyanın en büyük 4. Ülkesi olan Gürcistan’ın bu gelirlerini kayıt altına almasını istedi.


IMF gözünü Gürcistan madencilik gelirlerine kenetledi!

 

Kripto para sektörü gelişirken, kripto para madencilik sektörü de her geçen gün daha değerli hale geliyor. Hatta IMF’in dikkatini çekecek kadar.

Kendi ekonomilerini yönetemeyen, gelir ve giderlerini dengeleyemeyen ülkelere sermaye sağlamak için kurulan Uluslararası Para Fonu kısa adıyla IMF, Gürcistan’a bir nota verdi. IMF verdiği nota da, kripto para madenciliğinde dünyanın en büyük 4. Ülkesi olan Gürcistan’ın bu sektörden elde ettiği paranın, dış ticaret dengesi rakamına katılması için kayıt altına alınmasını istedi.

Ülkenin önde gelen madencilik firmalarıyla ve ülke yöneticileriyle bir araya gelen IMF yetkilileri, firmalardan kripto para satın alan yabancı sayısını ve satılan kripto para miktarını bildirmelerini istedi.

IMF gozunu Gurcistan madencilik

IMF Bölüm Başkan Yardımcısı Mercedes Vera-Martin, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu:

”Kripto para madenciliği işletmelerinin ülke ekonomileri üzerinde karışık bir etkisi var. Çünkü bir yerden verirken bir yerden götürüyorlar, ayrıca oldukça da öngörülemez bir piyasaya sahipler. Ancak Gürcistan gibi çok sayıda kripto para ihraç eden ülkelerin bu rakamları, dış ticaret dengesinin daha rahat sağlanması için bizlerre mutlaka bildirmeleri gerekmektedir. Unutmasınlar ki banka derecelendirme kuruluşları istatistiklerini IMF’den almaktadır.”

Madencilik çiftliklerinde kullanılan enerjinin tüm ülke enerjisinin %10’unu geçtiği Gürcistan’da konu ile ilgili istişareler sürerken, henüz bir açıklama veya adım atılmış değil. Ancak IMF’e direnmeleri de pek mümkün görünmüyor.

Kripto para sektöründe en son haberler için bizleri takip etmeye devam edin.

İlgili haber: Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik sahası Teksas’ta açılıyor

İlgili Haberler

Bitfinex ve Tether’e açılan manipülasyon davası iki borsaya daha sıçradı

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Ripple ile Tayland’ın en eski bankası arasında dev iş birliği!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası