CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

İmzalar atıldı: İlk kripto bankası nerede ve kim tarafından kuruluyor? TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans

ABD merkezli kripto para borsasından dev adım! ABD ilk kripto bankası için gerekli izinler alındı.


ABD’nin ilk kripto bankası için gerekli izinler alındı

Kripto para şirketleri geleneksel bankacılık ve finans dünyasına güçlü birer aktör olarak girmeye başladı. Kripto para şirketlerinin bu sektörde güçlü bir aktör kılacak temel faktör ise blockchain teknolojisi. Blockchain teknolojisi sayesinde kripto para şirketleri birçok bankacılık işlemini geleneksel bankalara göre daha hızlı, güvenli ve ucuz biçimde gerçekleştirebiliyor.

San Francisco merkezli Bitcoin ve kripto para borsası Kraken, ABD ‘nin Wyoming Eyaletinden Kraken Financial’ın kurulması için gerekli lisansları aldı. Kraken Financial kripto paralarla fiat paralar arasında sorunsuz biçimde işlem yapabilecek. Krarken Financial, kripto para yatırımcılarının sanal varlıklarına depolama ve saklama hizmeti sunabilecek.

Kraken Borsası, ABD’den bankacılık lisansı alan ilk kripto para şirketi olma ünvanını elde etti. Wyoming Eyaleti ABD’nin düşük nüfusa sahip olan eyaletlerinden olmasına rağmen bir eyaletten bankacılık lisansının alınmış olması diğer eyaletlere yapılan başvurularda referans olacaktır.

koinmedya_brave

Lütfen BKZ: BitLicense nedir? BitLicense kripto para şirketleri için neden önemli?

Bankacılık lisansı konusunda en zorlu izinin alınacağı eyaletlerin başında New York geliyor. Dünya finans merkezi konumunda olan New York Eyaleti, bankacılık ve finans piyasalarında işlem yapmak isteyen firmalara BitLicense isimli bir lisansın alınmasını zorunlu koşuyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında ErisX firması Ethereum tabanlı ürünlerin listelenmesi için Bitlicense almıştı.

Bankacılık hizmetleri konusunda bir kripto para şirketinin New York Eyaletinden BitLicense alması, kripto para piyasaları için önemli bir başarı sayılabilir. Bu sayede bankacılık ve finans piyasalarında yeni bir dönemin kapıları aralanmış olur.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Piyasaya 3 milyar dolarlık sahte altın sürüldü: Bitcoin şart! TAKİP ET

Tron 4.0 tarihi belli oldu – Gözler TRX coinde TAKİP ET

Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 kripto para: Özellikle Bitcoin Cash’e dikkat! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası