CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İngiltere Merkez Bankası Başkanı’ndan Bitcoin ve CBDC yorumu geldi!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para Haber – İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin, özellikle teknoloji sektörü daha da geliştikçe mevcudiyetlerini sürdürebileceklerine inanmadığını açıkladı.

“Kripto para birimleri burada mı kalacak? Ödemelerde dijital yenilik, evet.” diyen Bailey, mevcut haliyle çoğu dijital varlığın doyumsuz fiyatları nedeniyle olgunlaşmış olmaktan çok uzak olduğunu ve bunun bir endişe yarattığını söyledi.

Başkan şunları kaydetti:

“Kalıcı bir dijital para birimi için gerekli tasarım, yönetim ve düzenlemeler şu anda yok.”

Bailey, Dünya Ekonomik Forumu’nun ev sahipliğinde her yıl düzenlenen, dünkü Davos Gündemi çevrim içi etkinliğinde “Dijital Para Birimlerini Resetleme” başlıklı bir tartışma sırasında yorumlarını paylaştı.

“Bitcoin ve kripto paralar günlük ekonomiyi desteklemiyor.”

Bailey’nin yorumları, Bitcoin gibi kripto para birimleri için düzenlemelerin, teknik yönlerin ve genel pazarın, ödemeleri ve çok istikrarlı bir fiyat seviyesinde değer depolarını içeren günlük ekonomiyi desteklemediğini öne sürdü.

Bailey toplantıda, işletmelerin, tüketicilerin ve düzenleyicilerin, İngiliz sterlini veya ABD dolarından uzak para birimlerini benimsemeden önce “istikrarlı, güvenli ve iyi tasarlanmış” dijital para birimlerini arama olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi. Bailey, ödemeler için kalıcı bir çözüm olarak stabilcoinler ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) hakkındaki geliştirmenin (ve tartışmanın) günümüz ortamında çok gerekli olduğunu ve daha düşük ödeme maliyetleri gibi “çözülmesi gereken büyük zorlukların” olduğunu belirtti.

CBDC’ler ne alemde?

CBDC’ler, özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasında, geçtiğimiz yıl hem teknoloji hem de düzenlemeler açısından önemli gelişmeler gösterdi.

Çin bu sektöre önderlik ediyor. Ülkenin yaklaşan “dijital yuanı” büyük şehirlerde milyonlarca potansiyel kullanıcı arasında pilot testlerden geçiyor. Testlerin ilk haftasında, ana kullanım durumları marketler de olmak üzere 3 milyon dolar değerinde dijital yuan işlem gördü.

cryptoslate


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin için önümüzdeki cuma gününe dikkat! TAKİP ET

Coinajans.com

Bu Sinyalle Bitcoin Alanlar Yüzde 7.000 Oranında Kâr Ettiler! İşte Yenisi…

Coin Ajans

102 Milyon Dolarlık USDT Yakıldı! Bitcoin Rallisi Nasıl Etkilenecek?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası