CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İnsanlar neden Bitcoin ve kripto para birimlerini satın alıyor?

bitcoin haberleri coinajans.com

Kripto Para haber – Son zamanlarda “kripto paraya yatırım yapmalı mıyım?”, “İnsanlar neden Bitcoin satın alır?”, “kripto para satın almanın amacı nedir?” ve “Şimdi yatırım yapmalı mıyım yoksa kripto için çok mu geç?” soruları karşımıza çıkıyor.

Yeni başlayanlar için, para yatırmadan önce kendinizi herhangi bir yatırım konusunda eğitmeniz gerekir. Bununla birlikte, bu yazı gerçekten kripto para birimine bir giriş özelliği taşımıyor. Daha çok yukarıdaki sorulara cevap vermeyi amaçlayan bir yatırımcı yaklaşımıdır.

Örneğin, Bitcoin’in arkasındaki hash gücü, blockchain, SHA-256, madencilik veya gerçek arka uca giren herhangi bir şey gibi teknolojiyi tartışmayacağız.

Bu yazı, yalnızca kripto satın alma fikrine, sizin için ne yaptığına, geleneksel varlıklardan nasıl farklı olduğuna ve onunla neler yapabileceğinize odaklanıyor.

Kripto satın almak ne demektir?

Doğrudan konuya girelim, kripto satın alma hakkında konuşalım. Bitcoin “satın almak” ne anlama geliyor? Bir Ethereum “satın almaya” ne dersiniz?

Bitcoin’in sadece bir kısmını satın almaya ne dersiniz?

Kripto satın alacaksanız, aslında yaptığınız şey Bitcoin’i bir cüzdan adresinden diğerine taşımaktır. Cüzdanınızdan bir dolarlık banknot alıp başka birinin cüzdanına koymak gibi.

Görüyorsunuz, Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimini bu konuda tutmak için, kripto blok zincirinin kaydedebileceği bir cüzdan adresine ihtiyacınız olacak. Bitcoin’i cüzdan olmadan tutamazsınız. Bu çok önemli.

Blok zinciri, bazı blok zincirlerinde her bir kripto para, adres, veri ve çok daha fazlasının halka açık bir kaydını tutuyor.

Yani kripto para satın alacaksanız bir cüzdan adresine ihtiyacınız olacak. Ancak endişelenmeyin, bunları elde etmek çok kolay. Hatta Coinbase gibi, cüzdan adreslerine bağlı olan platformlarında yerel bir hesap oluşturacak bir borsaya bile katılabilirsiniz.

Bu yerel hesap, doğrudan blok zinciri veya cüzdanlarla gerçekten etkileşime girmek zorunda kalmadan kolayca para taşımanıza, ticaret yapmanıza ve göndermenize olanak tanır.

Kısacası, kripto satın almak, bir kriptoyu (veya bir parçasını) bir cüzdan adresinden kendi adresinize aktarmaktır.

Kripto para sahibi olmak ne işe yarıyor?

Kısa bir yanıtla, bu tokenın sahipliğini talep etmenize ve taşımanıza, takas etmenize, satmanıza veya basitçe tutmanıza olanak tanır. Bir şirketin hisse senedini tutmaya çok benzer.

Örneğin, servetinizi büyütmek için Bitcoin satın alabilir ve onu yerel borsa cüzdanınızda tutabilirsiniz. İnsanların hisse senedi alım satımına benziyor. Ya da arkadaşınızın cüzdanına hediye olarak gönderebilir, pasif getiri elde etmek için bir faiz hesabına yatırabilir, değer için saklayabilirsiniz. Bitcoin’i kabul eden bazı seçkin web sitelerinde para birimi olarak kullanabilirsiniz.

İnsanlar neden Bitcoin satın alıyor?

Bitcoin’in şu özelliklere sahip dijital bir dolara sahip olduğunu düşünebilirsiniz:

  • Ödeme, hediye vb. İçin dünyanın her yerine gönderin.
  • Her gün piyasaya göre değeri değişiyor. Bir gün 100.000 dolara çıkabilir!
  • Ağdan çıkarabilir ve soğuk cüzdanda saklayabilirsiniz.
  • Hükümetler durduramaz

Gördüğünüz gibi Bitcoin satın almanın birçok faydası var! İnsanlar birçok farklı nedenden dolayı kripto para satın alırlar. Bazıları bunu farklı olduğu için seviyor. Bazıları servetlerinde çeşitlilik istiyor, bazıları ise sadece zengin olmak istiyor.

Yatırım nedenleriniz ne olursa olsun, insanların gerçek parayı kripto paraya yatırmaları için bir çok nedenleri var. Dahası, kripto para birimi, son boğa koşusu sırasında trilyon dolarlık bir piyasanın üzerinde yer alıyor. Bu çok büyük! Hala insanların neden gerçek paralarını internetin parasına koyabileceklerini merak ediyorsanız, o zaman belki farkına varmak için biraz zaman ayırın, dünya dijital bir çağa doğru ilerliyor. Zaten paranın tamamen dijital olduğu bir gün yakında olabilir. Devam etmek ve bugün daha fazlasını öğrenmek iyi bir fikir olabilir! Kim bilir, kendinize biraz kripto para satın alabilirsiniz.

sanfranciscotribe


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

İlgili Haberler

En Az Bir BTC İçeren Bitcoin Adreslerindeki Artış Uzun Vadeli Birikimi İşaret Ediyor

Coin Ajans

2020’de En Çok Hangisi Kazandırdı? Altın, Bitcoin, Petrol ve Borsa Karşılaştırması

Free Bitcoin! Bedava kripto para veren siteler hangileri? Bedava Bitcoin ve ETH için bilmeniz gerekenler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası