CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Intercom Kurucusu Bitcoin’i Desteklediğini Duyurdu!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Yazılım şirketi Intercom’un kurucu ortağı Eoghan McCabe, “Bitcoin vagonuna” atladığını söyledi. Attığı bir tweet’te McCabe, başkalarını da aynısını yapmaya teşvik etti.

Son aylarda, Bitcoin’in bir değer deposu ve enflasyona karşı bir önlem olarak algılanma durumu güçleniyor. MicroStrategy tarafından Ekim ayında açıklanan 425 milyon dolarlık Bitcoin alımı, BTC etrafında kurumsal bir çılgınlığı ateşledi.

O zamandan beri Twitter CEO’sunun şirketi Square, halka açık bir şekilde Bitcoin’e yatırım yaptı ve Stanley Druckenmiller, BTC’yi enflasyondan korunmanın bir yolu olarak kabul etti.

Intercom Kurucusu Bitcoin’i Desteklediğini Duyurdu! 4
Bitcoin’in haftalık fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin iştahı neden artmaya başlıyor?

CryptoSlate’te yazan Joseph Young’ın haberine göre son birkaç ayda Bitcoin için iştahın gözle görülür bir şekilde artmasının ardında birkaç temel neden var. İlki, Bitcoin’in Mart ayındaki çöküşü ile 3.600 dolara kadar inmesi ve hızla kaybettiği miktarı geri kazanması; hayatta kalabilirliğini gösterdi. JPMorgan gibi büyük yatırım bankaları, BTC’nin “kalıcı güce sahip” olduğunu söyledi.

İkincisi, ABD doları, İsviçre frangı ve Japon yeni gibi diğer rezerv para birimleri karşısında düşük performans gösteriyor. Özellikle Merkez Bankası’nın ortalama enflasyon politikasını takiben, yatırımcılar enflasyondan korunmak için daha fazla yol aramaya başladı.

Üçüncüsü, Bitcoin çevresindeki altyapı CME, Bakkt ve Grayscale’de önemli ticaret aktivitesinin görülmesiyle gelişiyor.

Tüm bu faktörlerin bir araya gelmesi, Bitcoin’i kurumlar için daha çekici hale getirdi. Bu nedenle, zincir üstü analistler ana akımdan ziyade “akıllı paranın” devam eden rallinin arkasında olduğunu söylediler.

McCabe 16 Kasım’da şunları yazdı:

“Yıllarca duyduğum ilgi sonucu #Bitcoin vagonuna atladığımı duyurmak isterim ve şimdi herkesin aynısını yapmasını tavsiye ediyorum.”

McCabe ayrıca Intercom’un yakın gelecekte Bitcoin’i kabul edip etmeyeceğine dair sorulara kişisel olarak yanıt verdi. Büyük şirketler için, bir kurucunun fikri üzerine hızlı hareket etmektense, sürecin daha karmaşık işlediğini söyledi:

“Maalesef büyük şirketlerin fizik yasaları, bir kurucunun bir şeyin iyi bir fikir olduğunu düşünmesi ile şirketinin bu fikre göre hareket ettiği nokta arasında yıllar olduğuna işaret eder. Ama ben, Bitcoin’in henüz bizim için uygun olmadığını düşünüyorum.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Halving kaynaklı Bitcoin boğa koşusu ne zaman?

Coin Ajans

Twitter CEO’sundan Bitcoin Açıklaması: “Doğrudan Aktivizm”

Bitcoin Tahminleri Tutan Efsanevi Analistten “Son Dakika” BTC Tahmini!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası