CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

İnternet geliştikçe Bitcoin kullanımı artıyor: İşte somut bir gösterge! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

İnternet ve kripto paralar arasında semiyotik bir ilişki ortaya çıktı. Yani internet ve kripto paraların gelişimini birbirlerini destekliyor.

İnternet geliştikçe Bitcoin kullanımı artıyor: İşte somut bir gösterge!

İnternetin gelişmesi ve yaygınlaşması bankacılık ve finans uygulamalarının gelişimine destek sunuyor. Bankacılık ve finans işlemleri çeşitli uygulamalar sayesinde oldukça kolaylaştı ve ulaşılabilir hale geldi. Cep telefonlarına indirilebilen uygulamalar sayesinde banka şubelerine uğramandan ve saatlerce kuyrukta beklemeden neredeyse tüm bankacılık hizmetleri yerine getirilebiliyor.

Kripto paralar ve Bitcoin sayesinde bankacılık ve finans hizmetlerine ulaşım daha da kolaylaştı ve oldukça ucuz hale geldi. İnternet ve kripto paralar arasında semiyotik bir ilişki ortaya çıktı. Yani internet Bitcoin ve kripto paraların gelişimini hızlandırıyor. Kripto paraların ardındaki teknoloji olan blockchain ise interneti daha güvenli ve ucuz hale getiriyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

İnternet geliştikçe Bitcoin kullanımı artıyor. Geliştirilen CashApp uygulamaları sayesinde Bitcoin ve kripto paralar fiat paralar gibi reel ekonominin her alanında kullanılabiliyor. Son dönemde Bitcoin ve kripto para eklentisi ile güncellenen uygulamalar şunlar; PayPal, ApplePay, GooglePay ve PayCell.

“daisyturkiye”

Square yatırım şirketi; Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapan güçlü şirketlerden birisidir. Square yakın zamanda 170 milyon dolarlık Bitcoin satın alarak portföyünü çeşitlendirdi. Ayrıca Square’in ödemeler uygulaması olan CashApp, ciddi biçimde rağbet görüyor. CashApp üzerinden sadece geçtiğimiz ay 1 milyon kişi Bitcoin ve kripto paralarla tanıştı. Yani CashApp üzerinden 1 milyon yeni yatırımcı Bitcoin ve kripto para satın aldı.

2020 yılında CashApp üzerinden 3 milyon kullanıcı kripto paralar üzerinde işlem yapmıştı. Bir yıl boyunca yapılan işlemin yaklaşık %33’ünün 2021’de sadece 1 ayda gerçekleşmesi, Bitcoin ve kripto paraların yaygınlaşma hızını gösteriyor.

Kaynak

Bitcoin haber: 1.9 trilyonluk yardım paketi Meclisten geçti!

ABD Temsilciler Meclisi, 1.9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketini Cuma günü kabul ettikten sonra Senato’ya gönderdi. 1.9 trilyon dolarlık paket, Demokratların çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada 219’a karşı 212 oyla kabul edildi. 

Ardından 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini içeren yasa tasarısı, onaylanmak üzere Senato’ya gönderildi. 

“daisyturkiye”
joe biden bitcoin

Paketin Senato’da da onaylanması halinde, vatandaşlara kişi başı 1400 dolarlık yardım sağlanacak. 

Demokratlar, bir önceki işsizlik yardımı 14 Mart’ta sona ermeden önce doğrudan ödemeler, işsizlik yardımları ve Covid-19 aşılama fonlarını kapsayan tasarıyı Başkan Joe Biden’e sunmayı istiyor.

Mali teşvikler Bitcoin’i nasıl etkileyecek?

Bitcoin haber

Tasarıyı savunanlar, pandemi yüzünden zor durumda kalan vatandaşların ve işletmelerin önümüzdeki aylarda daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunu söylerken; tasarıya karşı çıkan grup ise, bunun çok daha büyük sorunlara yol açacağını savunuyor.

Onlara göre; Amerikan hükümetinin ekonomiyi desteklemek adına piyasaya büyük miktarlarda para sürmesi, sadece hisse senetleri ve diğer finansal piyasalarda geçici dalgalanmalara yol açmayacak. Aynı zamanda bu, nihayetinde ulusal ekonomi için tehlikeli sonuçlar da doğuracak.

Şüphesiz, dağıtılacak olan bu mali yardımlar, işsiz veya mali olarak sıkıntı çeken birçok vatandaş ve işletme için iyi bir şey. Fakat, birçok finans uzmanı veya endüstri lideri, bu tür teşvikleri doğru bulmuyor. Sadece karşılıksız havadan para basıldığını iddia ederek, ihtiyaç duyulan bu planın, nihayetinde enflasyona ve diğer ekonomik sorunlara yol açacağını savunuyor.

Elbette tüm bunlar tartışmaya açık bir konu. Ancak şu da bir gerçek ki; tüm bu mali politikalar, finansal sektörde Bitcoin’in daha istikrarlı bir varlığa dönüşmesini sağlayabilir.

Nitekim; ABD’nin COVID-19’un ekonomik etkilerini azaltmak amacıyla daha önce onayladığı yardım paketlerinden sonra, Bitcoin fiyatı kayda değer artışlar gördü. 

İlginç bir şekilde, ilk teşvik planı kapsamında piyasaya para sürülürken; Coinbase gibi birçok kripto para birimi borsası, kullanıcıların bu paraları Bitcoin gibi kripto para birimleri için harcadığını iddia etmişti.

Nitekim bu borsaların her biri, 1.200 dolar civarında alımlara şahit olu. Bu, yılda 75.000 dolardan daha az kazanan Amerikalıların çoğuna dağıtılan miktar kadardı.

Bu tarz mali genişleme politakalarının bir sonucu olarak, birçoğu Bitcoin gibi varlıklara yöneldi. Çünkü insanlar bu varlıkları, servetlerini potansiyel olarak enflasyona ve otoritelerin aşırı para basmasının sonucunda ortaya çıkacabilecek ekonomik sorunlara karşı koruyan güvenli finansal araçlar olarak görmeye başladı. Ve bu tutum yakın vade değişecek gibi de görünmüyor.

Hükümetlerin kontrol edemediği, merkezsiz bir dijital varlık ve finansal yatırım aracı olan Bitcoin, geleneksel piyasalara ve ulusal fiat paralara karşı riskten korunma aracı olarak görülüyor.

Çünkü merkez bankaları, kontrolsüz bir şekilde piyasaya para sürerken; Bitcoin’in, 21 milyonluk maksimum token arzına sahip olması, varlığı değer kaybına karşı koruyor.

Bitcoin haber: Bilgates neden Bitcoin’e yatırım yapmıyor? (25 Şubat 2021)

 Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, CNBC’den Andrew Ross Sorkin’e verdiği bir röportaj sırasında, diğer yaygın sistemlerden daha fazla elektrik tükettiğini iddia ederek, aşırı enerji kullanımı nedeniyle Bitcon’i eleştirdi.

Youtube yayınında Bill Gates, Bitcoin’in geleneksel transfer yöntemlerine kıyasla aşırı elektrik tükettiğini ve bunun da iklim için kötü bir şey olduğunu savunuyor. Ancak yenilenebilir enerji kaynaklarını kullandığı takdirde Bitcoin’e tamam diyeceğini ifade ediyor.

“Bitcoin her bir işlemde, insanoğlunun bildiği diğer yöntemlerden daha fazla elektrik kullanır. Fakat bu, aslında o kadar da kötü bir iklim sorunu değil.”

“Şöyle ki; yeşil enerji kaynaklarını kullanıyorsa, belki o zaman tamam diyebilirim. Beni, Bitcoin’e karşı şüpheci olmakla itham ediyorsunuz, ancak mesele tam olarak sizin düşündüğünüz gibi değil.”

Gates, geçtiğimiz günlerde henüz Bitcoin trenine atlamadığını söylemişti. Bu kez de yine aynı şeyi yineledi. 

“Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih etmiyorum. Sıtma, kızamık aşıları satın alıyorum. Üretim yapan şirketlere yatırım yapıyorum.”

Gates ayrıca, kendisi yapmasa da yine de Bitcoin ile servet kazananları tebrik ettiğini söyledi.

“Gates Vakfı şu anda “çok düşük” işlem ücretlerine sahip kendi dijital para birimlerini geliştiriyor.

Ripple CEO’su sürdürülebilir madenciliği destekliyor

Tesla ve Square gibi büyük şirketlerin bilançolarına Bitcoin eklemeye başlamasıyla birlikte, kripto para biriminin küresel ısınmayı artırdığına yönelik eleştirilerin dozu artmaya başladı.

Mart ayında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, madenciliği “büyük bir enerji israfı” olarak nitelendirdi ve kamu şirketlerini Ekim ayında yenilenebilir enerji kaynakları kullanmaya çağırdı.

O zamandan beri, Proof of Work algoritmasını kullanan para birimleri konusundaki söylemlerini yumuşattı. Son tweetinde ise Gates gibi o da sürdürülebilir madenciliği teşvik etti.

Kaynak

Bitcoin nedir?

Bitcoin kişiden kişiye değer transferini mümkün kılan 21.yy en büyük icatlarından biridir. Bitcoin tamamen merkeziyetsizdir. Daha fazlası için https://koinmedya.com/bitcoin-nedir-nasil-alinir-nasil-kazilir/

Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin alım satımına aracılık eden her türlü kripto borsasından rahatlıkla alınabilir. Daha fazla bilgi için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Bitcoin güvenli mi?

Bitcoin ağı Dünyanın en güvenli kayıt sistemlerinden birine sahiptir. Birbirinden bağımsız çalışan onbinlerce kayıt cihazı anlık olarak aynı verileri işlemektedir. Bitcoin ağı bugüne kadar hiç hacklenememiştir. Daha fazlası için: https://koinmedya.com/bitcoin-btc-nasil-alinir/

Kaynak

İlgili haber: Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ünlü Yatırım Firmasının Kurucusundan Şaşırtan Bitcoin Açıklaması Geldi

Coin Ajans

Kurumsallar Bitcoin hash gücü satın almaya başladıysa…

Coin Ajans

Bitcoin ve Altcoin’ler Sert Düştü! Milyonlarca Dolarlık Tasfiye Gerçekleşti!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası