CoinAjans.com
Altcoin

IOTA ağı 10 gün sonra açılıyor

IOTA ağı 10 gün sonra açılıyor 1

Yaklaşık iki hafta kapalı kalan IOTA ağı 10 gün sonra açılıyor. IOTA Vakfı, cüzdanı için bir sorun giderme aracı çıkardı ve kullanıcılarına kripto paraları güvenli yere taşımaya imkan sağlıyor.


IOTA ağı 10 gün sonra açılıyor

IOTA Vakfı, seed taşıma aracını sonunda çıkardı. Bununla kullanıcılar kripto paralarını güvene alabilecek. Bu araç, IOTA’nın Trinity cüzdanında oluşan son güvenlik açığı üzerine geliştirildi.

Temel olarak söz konusu uygulama, Trinity cüzdanlarını güncelleyen kullanıcılara IOTA tokenlerini yeni ve güvenli bir seed cüzdanlarına taşımalarına olanak sağlıyor. 17 Aralık 2019 ve 17 Şubat 2020 tarihleri arasında Trinity cüzdanlarını açan kullanıcıların bu adımları atması zorunlu.

IOTA ise ileride yaşanabilecek güvenlik açıklarını önleme amaçlı bir aracın açık kaynak olmayacağını duyurdu. Buna rağmen, güvenli olduğundan emin olmak için uygulamanın harici güvenlik denetimlerine tabi tuttuğunu da iddia ediyor. Kullanıcılar söz konusu token taşıma aracını hemen kullanmaya başlayabilirler.

İlgili – IOTA sahipleri dikkat! IOTA cüzdan şifrenizi hemen değiştirin

IOTA Network 10 gün içinde açılıyor

IOTA ağı 13 Şubat’tan bu yana kapalıydı. Şimdi de projeden yeniden aktivasyon ile ilgili bir açıklama geldi.

İlk önce kullanıcılar 29 Şubat ile 7 Mart tarihleri arasında seed’lerini taşıyacak. Vakıf, taşıma başvurularını gözden geçirecek ve sorunlu bulduklarına KYC süreci uygulayacak. Kullanıcılar bu süreçten sonra manüel olarak da taşıma yapabilecekler. Ancak IOTA, muhtemel bir hırsızlık konusunda uyarıyor.

İki haftalık seed taşıma sürecinden sonra 8 ve 9 Mart’ta iki günlük isteğe bağlı topluluk doğrulaması olacak. Bu süreç eğer anlaşmazlıklar ortaya çıkarsa uygulanacak.

İlgili – IOTA ağı hala askıda – Sorun çok mu büyük?

Sonunda vakıf ağı 10 Mart’ta yeniden açmış olacak. Bununla kullanıcılar bir kez daha işlemlere başlayabilecek.

IOTA ağı 10 gün sonra açılıyor. Ancak sonuç itibariyle IOTA Network yaklaşık dört hafta boyunca kapalı kalmış oluyor. Bu şimdiye kadar bir blockchain ağının kapalı kaldığı en uzun süre.

Yaklaşık iki hafta kapalı kalan IOTA ağı 10 gün sonra açılıyor. IOTA Vakfı, cüzdanı için bir sorun giderme aracı çıkardı ve kullanıcılarına kripto paraları güvenli yere taşımaya imkan sağlıyor.

IOTA grafiği – IOTA ağı 10 gün sonra açılıyor

IOTA’daki olayın ciddiyetine rağmen, kripto paranın fiyatı ve yatırımcıların kriptoya karşı tutumu değişmemiş görünüyor. Bazılarına göre, IOTA ağı işlemlere başlar başlamaz çok büyük bir satış dalgası ile karşılaşacak. Tabii bu ihtimal dışı görünüyor. Çünkü borsalar şimdiye kadar IOTA işlemlerini hiç askıya almadı.

Kaynak

İlgili Haberler

İşte 7 Usta Analistten “Nokta Atışı” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri

Coin Ajans

Ripple fiyatı düşüş trendinden kurtulamayacak mı?

Coin Ajans

Line kripto parası Link Japonya borsalarında

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası