CoinAjans.com
Kriptopara Haber

IOTA kurucusu hack kayıpları için elini cebine attı

kripto para haber coinajans

IOTA kurucusu hack kayıpları için elini cebine attı. David Sonstebo, Trinity Wallet’e yapılan siber saldırı sonucu mağdurların çalınan fonlarının kendi cebinden karşılayacağını söyledi.


IOTA kurucusu hack kayıpları için elini cebine attı

IOTA’nın Trinity Wallet uygulamasına yönelik son hack saldırısından sonra, David Sonstebo mağdurların kayıplarını kendi cebinden karşılayacağını söyledi. Sonstebo’nun önemli ölçüde bir fon kullanacağı düşünülüyor.

IOTA’nın Trinity cüzdanına yönelik siber saldırı Şubat’ın ortalarında gerçekleşti. Daha o zaman IOTA Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Trinity Wallet ile ilgili şüpheli bir durumu araştırdıklarını bildirmişti.

Siber saldırganların koordineli bir hack olayı organize ettiği düşünülüyor. Buradaki amaçları ise 40 GI+ hesaplarındaki fonları çalmaktı. IOTA ekibi Trinity Wallet müşterilerinden mobil ve PC cüzdanlarını kullanmamalarını ve ayrıca bunlara fon yatırmamalarını istemişti.

Şimdi ise IOTA kurucusu David Sonstebo, hack saldırısı sonucu mağdur olan kullanıcıların kayıplarını kendi cebinden karşılayacağını açıklamış oldu.

İlgili – Yeniden açıldıktan sonra IOTA’yı neler bekliyor?

Trinity’ye hack saldırısı

Siber uzmanlar, hack saldırısınun IOTA ile birlikte çalışan üçüncü taraf ödeme sağlayıcısı Moonpay’e olan bağ üzerinden gerçekleştiğini söylüyor. Araştırma sonucu, hackerlerin bu saldırıyı daha geçen sene Kasım’da planlamaya başladığı ortaya çıktı. Tam da Moonpay ile Trinity Wallet arasında işbirliğinin başladığı sıralar.

Hack sonucu yaşanan kaybı 2.3 milyon dolarlık kripto para olduğu tahmin ediliyor.

IOTA kurucusu kayıpları karşılayacak

IOTA kurucusu hack kayıpları için elini cebine attı. David Sonstebo, Trinity Wallet’e yapılan siber saldırı sonucu mağdurların çalınan fonlarının kendi cebinden karşılayacağını söyledi.

Yakın bir zamanda IOTA Vakfı söz konusu cüzdan için bir seed taşıma aracı çıkarmıştı. Bununla kullanıcılar fonlarını güvenli bir yere aktarabilirler. Buna rağmen bu konuda bir açıklama IOTA kurucusu David Sonstebo’ten geldi. Ona göre araştırma çok yavaş ilerliyor ve hack kurbanlarının tazminatlarını almalarını sağlayacağını bildirdi. Sonstebo ayrıca bunun için kendi fonlarını kullanacağını da belirtti.

İlgili – Kripto para hack olaylarının yeni kurbanı Türk trader oldu

Sonstebo şöyle diyor: “Buradaki herkese güvence veriyorum. Kendi varlıklarımın önemli bir kısmını bu talihsiz olayın mağduriyetini gidermek için kullanacağım.”

Kaynak

İlgili Haberler

Batan borsanın çalışanı, 250,000 dolarlık kripto para çalmış

Bitcoin araştırmacısı, Satoshi’nin yeni bir gizemini daha ortaya çıkardı

Elon Musk’ı Kullanarak 2 Milyon Dolarlık Bitcoin Topladılar

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası