CoinAjans.com
Kriptopara Haber

IOTA (MIOTA) ile 10 Mart’tan İtibaren İşlem Yapılabilecek

kripto para haber coinajans

IOTA ağı Trinity Wallet’a yapılan saldırının ardından birkaç hafta boyunca çevrimdışı kaldı. Ancak IOTA Foundation, gerekli güvenlik önlemlerini aldı ve ağın 10 gün içerisinde yeniden online olacağını açıkladı.

Güvenli Aktarım Sağlanacak

IOTA Foundation, IOTA kullanıcılarının seed adreslerini güvenli bir şekilde aktarmalarını sağlayacak yeni bir ürün geliştirdi.

17 Aralık 2019-17 Şubat 2020 tarihleri arasında Trinity Wallet kullanan kişiler, IOTA Foundation tarafından geliştirilen bu yeni ürünü kullanabilecekler. IOTA kullanıcıları bu ürün sayesinde Trinity Wallet’ta tuttukları tokenları daha güvenli bir adrese aktarabilecekler.

IOTA ekibi bu aktarım sırasında herhangi bir güvenlik ihlali yaşanmaması için bu yeni ürünün açık kaynaklı olmayacağını belirtiyor. IOTA Foundation ayrıca bu yeni ürünün güvenlik kontrollerinin üçüncü bir parti tarafından yapıldığını ve şu an için bir sorun olmadığını belirtiyor. IOTA kullanıcıları tokenlarını şimdiden aktarmaya başlayabilecekler.

Yol Haritası Paylaşıldı

IOTA ağı güvenlik kaygıları nedeniyle 13 Şubat tarihinden beri çevrimdışı tutuluyor. Blockchain sektöründe bunun gibi bir olaya çok nadir rastlanır.

IOTA Foundation, aradan geçen bu birkaç hafta içerisinde gerekli adımları attı ve ağın kısa süre içerisinde yeniden online olacağını duyurdu. IOTA kullanıcıları 7 Mart tarihine kadar tokenlarını bu bahsettiğimiz yeni adrese aktarabilecekler.

Bu bir haftalık aktarım sürecinin ardından kullanıcılara iki günlük bir zaman tanınacak. IOTA kullanıcıları 8-9 Mart tarihlerinde adreslerini kontrol edebilecek, herhangi bir sorun olup olmadığını görebilecekler.

IOTA (MIOTA) ile 10 Mart’tan İtibaren İşlem Yapılabilecek 2

Kaynak: IOTA Blog

IOTA ekibi bu sürecin de tamamlanmasının ardından 10 Mart tarihinde IOTA ağını yeniden online hale getirecek ve kullanıcılar sorunsuz bir şekilde işlem yapmaya başlayabilecekler.

 

İlgili Haberler

Ripple CEO’sundan beklenen XRP fiyat yorumu TAKİP ET

Block.One, EOS Ağını Geliştiren Projelere Bağış Yapacak

Coin Ajans

EOS ve Uniswap fiyat analizi: EOS ve UNI için sıradaki hamle ne olacak?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası