CoinAjans.com
Kriptopara Haber

IOTA (MIOTA) Saldırısından Etkilenenlere Müjde

kripto para haber coinajans

IOTA bundan birkaç hafta önce, şubat ayının ortalarında büyük bir saldırıya uğradı. Trinity Wallet kullanıcılarına saldıran hackerlar IOTA ağının haftalarca offline kalmasına yol açtılar.

IOTA ekibi saldırı düzenlendikten kısa süre sonra saldırı hakkında soruşturmaya yapmaya başladı. Bu süreç içerisinde saldırıya ilişkin önemli bilgiler öğrenilse de soruşturma hala kapanmış değil. Ancak IOTA kurucusu David Sonstebo saldırıdan etkilenen yatırımcıları sevindirecek bir açıklama yaptı.

2.3 Milyon Dolar Kayıp

IOTA ekibi geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak IOTA’nın 10 Mart’tan itibaren yeniden aktif hale geleceğini açıkladı. Bu süreç içerisinde kullanıcılara cüzdan adreslerini aktarmalarını öneren IOTA geliştiricileri aynı zamanda ağa düzenlenen saldırıyı araştırmaya devam ediyorlar.

Şu ana dek elde edilen bilgiler gösteriyor ki hackerlar bu saldırıyı IOTA ile birlikte çalışan Moonpay adlı bir ödeme servisi üzerinden düzenlediler. U.Today’e göre bu saldırının Kasım 2019’dan beri planlandığını varsaymak pek yanlış olmaz çünkü Moonpay ve Trinity Wallet arasındaki anlaşma o zaman sağlanmıştı.

Detaylı bir saldırı planı yapan hackerlar, bu saldırı sonucunda 2.3 milyon dolar değerinde MIOTA çaldılar. IOTA ekibi o zamandan beri hem saldırıdan etkilenen kullanıcıları kurtarmaya hem de IOTA’yı daha güvenli hale getirmeye çalışıyor.

Bizzat Ödeme Yapacak

IOTA ekibi bu saldırıyı soruşturmaya devam ediyor etmesine ama henüz bu saldırıdan etkilenen yatırımcılara bir ödeme yapılmış değil. Ayrıca soruşturmanın tam olarak ne zaman sonuçlanacağı, bu saldırıyla ilgili detayların ne zaman tamamen gün yüzüne çıkarılacağı da bilinmiyor.

Neyse ki IOTA kurucusu Sonstebo saldırıdan etkilenen kişileri sevindirecek bir duyuru yaptı. Açıklamayı Discord üzerinden yapan Sonstebo, bu saldırı yüzünden para kaybeden yatırımcılara bizzat ödeme yapacağını söyledi:

Saldırıdan etkilendiğini bildiğimiz herkesin zararını kapatacağız, o yüzden herkesin içi rahat olsun. Kendi mal varlığımın büyük bir kısmını bu talihsiz olayı çözmek için harcayacağım

 

IOTA (MIOTA) Saldırısından Etkilenenlere Müjde 2

İlgili Haberler

Twitter hack olayıyla ilgili 17 yaşındaki bir çocuk tutuklandı

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Huobi Token (HT) Fiyatı Hızla Yükseliyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası