Altcoin

IOTA network hacking skandalının ardından durduruldu

IOTA network gerçekleşen siber saldırısının ardından durduruldu. IOTA yeni duyuruya kadar Trinity’ye girilmemesini tavsiye ediyor.


IOTA network durduruldu

Dün değerli okuyucularımız son dakika gelişmesi olarak IOTA’nın hacklendiği duyuruldu.

Lütfen Bkz: Son dakika IOTA haclendi

Hacking skandalının ardından IOTA network durduruldu ve yetkililer gerekli çalışmaları başlattılar. Konuyla alakalı IOTA’dan resmi bir açıklama geldi. Açıklamada IOTA’nın kolluk kuvvetleri ve siber uzmanlardan yardım alarak koordineli biçimde gerçekleştirilen saldırılar ve çalıntı fonlar üzerinde çalıştığı belirtildi. IOTA kullanıcılarının güvenliği için bir süre IOTA ağının durdurulduğu söylendi. Gerekli uyarılar yapılana kadar IOTA yatırımcılarının Trinity’ye girmemeleri tavsiye ediliyor.

Hacking saldırısına uğrayan IOTA’nın Trinity cüzdanı, 2019 yılında piyasaya sürüldü. IOTA, KYC protokolleri sayesinde mağdur edilen kullanıcıların kimliklerini tespit edebilecek. Hasarın boyutu hakkında ise tahmini rakamlar geliyor. 300 bin dolar ile 1,2 milyon dolar arasında değişen değerde IOTA’nın çalınmış olacağı ifade ediliyor.

Lütfen Bkz: “Ethereum bitmiştir”: Justin Sun

Saldırının ardından IOTA fiyatlarında yüzde 5’in üzerinde fiyat düşüşü yaşanıyor. IOTA yazının kaleme alındığı saatte 31,5 cent’ten işlem görüyor.

2018 yılında da IOTA ağı siber saldırıya maruz kalmış ve 11 milyon dolar değerinde IOTA haclenmişti.

Kaynak

İlgili Haberler

Gizemli Ethereum Balinası Ortaya Çıktı! Bakın Onmilyonlarca Dolarlık ETH Neden Satıldı

Uzman görüşü: Ripple Dünya’yı değiştirebilir

Binance’ın Vadeli İşlemler Platformu 50x Kaldıraçla ETH Sözleşmelerini Başlatıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası