CoinAjans.com
Ripple Haberleri

İşlem hacmi verilerinde Ripple Ethereum’u geride bıraktı

ripple haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Ripple’ın günlük işlem hacmindeki artış Ekim ayının sonlarından bu yana devam ediyor. 24 Kasım itibari ile Ripple Ethereum’u geride bıraktı ve günlük bazda 4.1 milyon işleme ulaştı.


Ripple Ethereum’u geride bıraktı

Bir blockchain ekosisteminin gelişimini ağdaki günlük işlem hacimlerinde yaşanan artışlara bakarak daha iyi değerlendirebilirsiniz. Olaya bu pencerede baktığınızda Ripple birçok şeyi doğru ve zamanında yapıyor. XRP günlük hacminde Ripple daha önce Bitcoin’i geride bırakmıştı. 2018 sonlarında birincilik koltuğunu kaptıran Ripple Ethereum’u geride bıraktı.

Ripple’ın günlük işlem hacmi 21 Ekim tarihine kadar 800.000 ile 900.000 arasında değişiyordu. 1s–Son birkaç günde patlama yaşayan günlük işlemler 19 Kasımda 1.2 milyona, dün itibari ile de 4.1 milyona çıktı. Dün Bitcoin ağının 306,251, Ethereum ağının ise 631,670 işlem yaptığı hesaba atılırsa Ripple’ın attığı fark daha iyi anlaşılacaktır.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Swell konferansında konuşan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, 2019 yılının kendileri için müthiş bir başarı hikâyesine dönüştüğünü iddia etmişti. Rakamsal olarak büyümenin altında blockchain ödeme platformu RippleNet’in dünya üzerinde 300 büyük şirketle çalışmaya başlamasının büyük etkisi var.

Ripple büyümeye son sürat devam ediyor

Bu şirketler arasındaki MoneyGram, FlashFX ve Bitso gibi büyük isimler Ripple’ın İsteğe Bağlı (on-demand) Likidite (ODL) ürününü kullanıyor. Ayrıca, XRP / MXN likidite endeksi son zamanlarda Meksika’daki en büyük kripto para borsası Bitso’da 6.34 milyona ulaştı.

Bununla birlikte, MoneyGram Kasım ayı içerisinde XRP için dört yeni ödeme koridoru açacağını ilan etmişti. Küresel para değişimi sağlayıcısı Mercury FX de, yakın zamanda ODL ve XRP kullanımını da artıracağını açıkladı.

İşlem hacmindeki yükselişin bir diğer nedeni de defter üzerinde yapılan işlem ücretlerinin oldukça düşük olması. Bu sayede çok sayıda ve yüklü miktardaki bir para transferinde gönderici şirketin karşısına çıkan rakam gerçekten çok az. Bu yüzden birçok şirket uluslararası para transferinde Ripple’ı tercih ediyor.

İşin garip tarafı ise bu tür pozitif haberler XRP tokeninin fiyat performansına bir türlü yansımadı. Ripple fiyatları, 22 Kasım 2017’den bu yana en düşük noktası olan 0.226 $ ‘a kadar düştü. Dün düşüşüne devam eden Ripple 0,2058 doları test ederken yazım esnasında 0,2084 dolardan işlem görüyor. (Ripple için en ölümcül senaryo: 19 cent!)

 

Kaynak

İlgili Haberler

Ripple yine baraj kapaklarını açtı – Topluluk endişeli

Coin Ajans

Ripple rallisi en çok ona yaradı! TAKİP ET

Coinajans.com

Güncel Ripple teknik analizi: XRP fiyatında boğalar için kritik karar anı! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası