CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İsmail Hakkı Polat Corona Virüsünün Bitcoin ve Kripto Paralar Üzerindeki Etkisini Yorumladı

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – İsmail Hakkı Polat bugün BusinessHT’de Hande Berktan’ın BusinessHT Teknoloji isimli programına konuk oldu. Polat Hoca Corona Virüsünün bitcoin ve kripto paralar üzerindeki etkisini yorumladı.

Corona Virüsünün özellikle 15 Şubat’tan sonra dünya gündemini daha fazla meşgul etmesiyle birlikte küresel piyasaları etkilediğini belirten Polat, tüm dünyadaki insanların yatırım modundan kendi hayatlarını devam ettirme moduna geçtiğini ifade ediyor. Burada bir nakit ihtiyacının gün yüzüne çıktığını ancak kafamızdaki güvenli liman algısının daha çok savaş ve kıtlık zamanlarında ortaya çıktığını belirten Polat, salgın durumunun çok farklı bir durum olduğunu ve insanların nakite yönelmesiyle birlikte Bitcoin ve kripto paralarda önemli düşüşün meydana geldiğini ifade ediyor.

Kurumsal yatırımcıların nakite dönem ihtiyaçlarıyla birlikte Bitcoin’den çıkış yaptıklarını belirten Polat, Bitcoin’in o gece 1000 doların altına bile düşebileceğine vurgu yaptı. BitMEX’deki 25 dakikalık arızanın bunu engellediğini ifade eden Polat, bir anlamda BitMEX’in Bitcoin’i kurtardığını ifade ediyor.

Altındaki Düşüş

Altındaki düşüşe de değinen Polat, bu aşamadan sonra bir
ayrışmanın olacağını ve dünya piyasalarının daha da kötüye gitmesiyle birlikte
altın ve Bitcoin’in biraz artış gösterebileceğine işaret ediyor.

Şu aşamada herhangi bir varlığa yatırım yapmanın müthiş bir risk olduğunu ifade eden Polat, Bitcoin’in önümüzdeki dönemde corona virüsünden kurtulma neticesinde artık piyasalara bakmanın gerekeceği ve burada Bitcoin’in alacağı pozisyona bakmanın gerekliliği üzerinde duruyor.

Bakkt’ın Starbucks ile Bitcoin’in kullanım durumuna yönelik önemli adımlar attığını ve aynı zamanda 300 milyon dolarlık bir yatırım aldığının da altını çizen Polat, yaşanan bu krizin daha temassız bir dünyaya insanları yönlendireceğini ifade ediyor.

Blockchain kullanım durumlarının da corona virüsü sonrasında
önemli ivmeler kazanacağına işaret eden Polat, önümüzdeki dönemlerde hem
bankacılık sisteminde hem de iş uygulamalarında önemli rekabet ortamının
olacağına işaret ediyor.

Programın tamamını bu linkten izleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

İşte Mart’ta Bitcoin ve Altcoin’lerin Fiyatını Etkileyebilecek 5 Kritik Gelişme

Coin Ajans

Bitcoin için kritik gösterge açığa çıktı! BTC almanın vakti geldi mi?

Avrupa Merkez Bankası Bitcoin’in Toplam Değeri Kadar Para Basacak

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası