CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

İspanya bankacılık devi BBVA’dan Bitcoin sürprizi TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

İspanya bankacılık devi BBVA, özel müşterileri için Bitcoin işlemleri ve muhafaza hizmeti açtığını duyurdu. Bu hizmeti, bankanın İsviçre şubesi sağlayacak.


İspanya bankacılık devi BBVA, İsviçre’de Bitcoin ticareti hizmeti başlattı

BBVA’dan yapılan resmi duyuruna göre, kripto para alanına giriş, 6 aylık testlerden sora yapıldı. Bu testler sonucunda banka müşterileri arasında bu büyüyen varlık türüne artan oranda bir ilgi ve talep olduğunu tespit etti.

İspanya bankacılık devinin yeni hizmeti şimdilik sadece Bitcoin ticareti ve muhafazasını kapsıyor. Yakın gelecekte ise diğer kripto paralara doğru genişleme de amaçlanıyor. Bu hizmet şu an sadece İsviçre’deki müşteriler için var. Bunun sebebi ise bankanın da belirttiği gibi bu ülkedeki kripto para düzenlemelerinin düzgün bir şekilde belirlenmesi.

BBVA İsviçre CEO’su Alfonso Gomez şöyle diyor:

“Kripto hizmetinin kademeli olarak başlatılması, BBVA İsviçre’nin hizmet operasyonlarını test etmesine, güvenliği güçlendirmesine ve hepsinden önemlisi, yatırımcılar arasında portföylerini çeşitlendirmenin bir yolu olarak kripto varlıkları veya dijital varlıklar için önemli bir istek olduğunu tespit etmesine izin verdi. Hem de bu varlıkların volatilitesi ve yüksek riskine rağmen.”

İlgili – ABD finans devleri kripto paraların kokusunu aldı

“koinmedya_biswap”

Neden büyük bir olay?

BBVA’nın Bitcoin ticareti ve muhafazası hizmeti, tam teşekküllü bir ürün olarak görülüyor. Bununla Bitcoin Yönetimi Sistemi bankanın uygulamasına entegre edilecek. Bu entegrasyon, müşterilerin bankada tuttukları diğer portföylerin yanı sıra kripto yatırımlarını takip etmelerine izin verecek. Her şeyden de önemlisi, bu entegrasyon müşterilere BTC ticaretinden de öte hesap özetleri ve vergi beyannameleri söz konusu olduğunda basitlik açısından büyük bir avantaj sağlayacak.

BBVA’nın Bitcoin ticareti ve muhafaza hizmeti 21 Haziran’da başlıyor. Bu aynı zamanda üstün bankacılık hizmetleri ile kripto para birimlerinin üretkenliği arasındaki çekimi de kanıtlıyor.

Kaynak

İlgili – Ünlü analist PlanB, Bitcoin 288K diyor, başka bir şey demiyor – İşte, nedeni

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Analistten Korkutan Likidite Yorumu: “Bitcoin 1.000 Dolara Gerileyebilir”

Coin Ajans

3 Haftada “Bitcoin’de Yüzde 4.000 Kâr Eden” Trader Sırrını Açıkladı!

Balina Selloff’unu ve 10.000 Doları Bildi! Analist, Fırlayacak 4 Altcoin ile Bitcoin ve Ethereum Hedeflerini Açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası