CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İsrailli Şirketi Hackleyen Saldırganlar 200 Bitcoin’lik Fidye Talep Ediyor

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Hackerlar, Shirbit adlı büyük bir İsrail merkezli sigorta şirketinin bilgilerini ele geçirdikten sonra fidye olarak 4 milyon dolara kadar Bitcoin (BTC) ödenmesini talep ettiler.

The Black Shadow adlı kötü şöhretli bir hacker grubu İsrail’in en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Shirbit’i ele geçirdi. Saldırganlar, hassas müşteri belgelerini çoktan yayınladılar ve Bitcoin fidyesi talep ettiler. İstedikleri miktar ise bu da hafta sonuna kadar 4 milyon dolara yükselebilir.

İsrailli sigorta şirketi hacklendi

Yerel bir medya kuruluşuna göre, saldırı Pazartesi günü onaylandı. The Black Shadow grubunun temsilcileri, bir Telegram kanalında ele geçirdikleri belgeleri yayınladı. Shirbit, soruşturma açmak için Ulusal Siber Müdürlük ve Sermaye Piyasası Kurumu ile temasa geçmişti. Kısa bir süre sonra kuruluşlar ihlali doğruladı ve bilgisayar korsanlarının ilk belgelerin yanı sıra çok sayıda sigorta detayını da sızdırdıklarını belirtti.

Rapora göre, Shirbit’in devlet çalışanları da dahil olmak üzere birçok yüksek profilli müşterisi var. Şirket CEO’su Zvi Leibushor, müşterilerinin güvenliğinin Shirbit’in en büyük önceliği olduğunu söyledi.

“Shirbit, veri tabanının güvenliğini sağlamak ve siber saldırılara karşı korumak için bir servet harcadı ve bu alandaki tüm yasal gereklilikleri karşılıyor,” diyen CEO firmanın; “gerçek amacı İsrail ekonomisine zarar vermeye çalışmak olan bu siber saldırıya etkili, güvenli ve hızlı bir çözüm sunmak gereken tüm kaynak ve çabalara” yatırım yaptığını da ekledi.

Fidye Bitcoin olarak talep ediliyor

Ele geçirilen belgelerin küçük bir bölümünü yayınladıktan sonra, The Black Shadow temsilcileri 50 Bitcoin (bugünün fiyatlarıyla yaklaşık 960.000 dolar) talep etmek için kurbanlarla iletişime geçti.

Bununla birlikte, Shirbit’in saldırganlara ilk 24 saat içinde ödeme yapmaması durumunda, talep ikiye katlanarak 100 Bitcoin’e çıkacaktır. 24 saat daha ödeme yapılmadan geçerse; prosedür tekrarlanacak ve iki gün sonra 200 Bitcoin’e, iki katına çıkacaktır.

Ayrıca hackerlar sigorta şirketini, bu hafta sonuna kadar fonların transfer edilmemesi durumunda; ele geçirilmiş tüm verileri satacakları konusunda tehdit ettiler.

Diğer birçok İsrailli şirketin ve yüksek profilli kişinin yakın zamanda benzer saldırıların ve taleplerin kurbanı olduğunu belirtmek gerekir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin’de “Arz Sıkışıklığı” Devam Ederken Balinalar Kurumlara BTC Satıyor

Popüler risk sermayedarından ses getirecek 2020 Bitcoin tahmini

Coin Ajans

PayPal CEO’su: Kripto Para Birimleri Ana Akım Tarafından Benimsenmenin Eşiğinde

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası