CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

İstanbul hard forku Ethereum fiyatını neden etki etmedi?

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

Uzun zamandır beklenen Ethereum güncellemesi dün gerçekleşti. Ancak İstanbul hard forku Ethereum fiyatını henüz öngörülen derecede etkilemedi. Analistler tarafından büyük bir katalizör olarak görülen güncelleme acaba ETH fiyatında bir momentuma sebep olabilir mi?


İstanbul hard forku Ethereum fiyatını neden etkilemedi?

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’in durgun bir performans ortaya koyması Ethereum’u da etkiledi. Düne kadar 150 dolar seviyesinin altında işlem gören Ethereum, dün gerçekleştirilen güncelleme ile birlikte bugün hafif bir hareketlenme yaşıyor. Ancak bu hareketlilik hala tahmin edilen düzeyde değil.

Peki, epeydir beklenen İstanbul hard forku Ethereum fiyatını neden beklendiği gibi etkilemedi?  Güncellemenin ETH fiyatlarına çok etki etmemesinin en büyük sebebi olarak Ethereum’un şu anda düşüş trendinde olması gösteriliyor. Son derece oynak bir tablo ortaya koyan piyasalar, yatırımcının herhangi bir hamle yapmasına fırsat vermiyor.

Bununla birlikte, güncellemenin başarı ile gerçekleşmesi dün ETH fiyatlarını hareketlendirdi. Güne 147 dolardan başlayan Ethereum, gün içinde 152 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında hafif bir geri çekilme yaşadığını gözlemlediğim piyasanın 2 numarası şu anda 150,52 dolardan el değiştiriyor. (Hard forkun Eth fiyatlarına etkisi ne oldu?)

Görülen tabloya göre Ethereum 152 dolar seviyesinde güçlü bir direnç ile karşı karşıya. Ancak, Bitcoin’in güne iyi başlangıç yaparak kendisi için kritik seviye olan 8000 dolara doğru yol alması ETH fiyatlarının da yükselişe geçmesini sağlayabilir.

Ethereum için önemli olan Bitcoin’in performansı

Aslında Ethereum’un daha 10 gün öncesine kadar 135 dolar seviyesinde tutunmaya çalıştığı göz önünde bulundurulursa ulaştığı bu seviye çok da moral bozucu görünmüyor. Yine de, yatırımcıların ve analistlerin katalizör olarak gördükleri Ethereum İstanbul hard forku daha güçlü bir momentuma sebep olmalıydı.

Twitter dünyasının ünlü kripto analistlerinde birisi olan Teddy, paylaştığı tweet’inde Ethereum’un 2 yıldır güçlü bir direnç kanalının içinde işlem gördüğüne dikkat çekti. Piyasanın 2. Adamı bu direnci kırmak için birkaç defa teşebbüste bulundu ancak başarılı olamadı.

Teddy’e göre, İstanbul hard forku Ethereum fiyatını pozitif yönde etkileyebilir. Ancak bu güncelleme beklenen alım baskısını yatırımcıda oluşturamaz ise Ethereum’un kısa vadede düşüşe geçmesi kaçınılmaz olabilir.

Öte yandan, ETH fiyatlarına yönelik tahminler şu günlerde hep Ethereum İstanbul hard forku eksenli olsa da, momentumu etkileyecek değişkenlerden en önemlisi Bitcoin’in gidişatı. Eğer BTC fiyatları hatırı sayılır bir ivme yakalarsa ETH fiyatları da yeni direnç seviyelerini görebilir.

Kaynak

 

İlgili Haberler

Ethereum düşüşü durdu mu?

Coin Ajans

Çin: EOS, Tron ve Ethereum’un teknolojisi Bitcoin’den üstün

Coin Ajans

20 yıl sonra BTC neye benzeyecek? (2. Bölüm) Kendine sigortalı bir iş bul!!! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası