CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İşte 3.200 Doları Bilen Analistin Yeni Bitcoin Tahmini

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin, diğer kripto varlıkları güç belirtileri gösterdiği için 7.000 doların üzerinde konsolide olmaya devam ediyor. Ancak analistler, kripto para biriminin geçen ay “Kara Perşembe” boyunca dibe vurmadığı yönündeki yorumlar üzerinde duruyorlar. Öncelikle, bu görüşe katılanlar borsadan bahsediyor ve S&P 500 ve diğer önde gelen endekslerin tersine çevrilmeye başlatığını belirtiyorlar. 

Örneğin, finansal hizmetler ve yatırım şirketi Guggenheim Investments’ın CIO’su Scott Minerd, bu ayın başlarında yayınlanan bir notta şunları kaydetti: “Diğer ayakkabı düşmesini görmeliyiz. Piyasalar işsizliğin artması, ekonomik durum ve kurumsal kazançların daralmasıyla ilgili bazı verileri görmeye başladığında, piyasada başka bir panik seviyesi daha olacak.” Ancak uzmanlara göre, kripto pazarının kararlı bir şekilde dibe vurduğuna dair giderek daha fazla kanıt ortaya çıkmaya devam ediyor.

Analistler: Bitcoin’in Mart kapitülasyonu dibin görüldüğünü kanıtladı

Kripto para analisti Wolf kısa bir süre önce aşağıdaki görüntüyü paylaştı ve Bitcoin’in grafiğinin dip seviyesinin görüldüğünün açık bir işaretini gösterdiğini belirtti. Geçtiğimiz yıllarda analist Bitcoin‘in logaritmik grafikte 3.100 dolara düştüğünü de doğru bir şekilde  buldu. Analiste göre, bu trend çizgisi “neredeyse mükemmel bir şekilde” grafikte “kripto tabanının bir kez daha görüldüğünü” doğruluyor. Bitcoin’in dipleri gördüğünün tek kanıtı bu değil. Bitazu Capital’in ortağı olan Mohit Sorout’a göre, Mart çöküşünde hacimlerde büyük bir artış yaşandı. 

İşte 3.200 Doları Bilen Analistin Yeni Bitcoin Tahmini 4
İşte 3.200 Doları Bilen Analistin Yeni Bitcoin Tahmini 5

Düşüş sırasında, yüksek kaldıraçlı işlem yapan trader’lar rekor seviyelere yakın oynaklık seviyelerinden kâr etmeye çalışırken, türev borsalarındaki hacimler çok yükseldi. Mohit Sorout’a göre, bu diplerin görüldüğünün açık bir işareti olabilir. Ayrıca kripto analiz firması Glassnode, short pozisyonda olan BTC sahiplerinin kârlılığını izleyen tescilli göstergelerinden birinin, tarihsel olarak ayı trendlerinin sonu ve başlangıcı ile çakışan bir bölgeye girme eşiğinde olduğunu belirtti. 

Bitcoin tekrar 3 bin dolara gider mi? 2 Usta isme göre “Evet”

Bu olumlu görüşlere rağmen 3 bin dolara çağrı yapan ünlü uzmanlar var. Tahminleri tutan BitMEX CEO’su Arthur Hayes, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda lider kripto paranın 3.000 dolara gidebileceğini söyledi. Ancak ünlü CEO, yıl sonuna kadar BTC’nin 20 bin dolara vuracağını da ekledi. Placeholder Capital ortağı Chris Burniske’de benzer bir açıklamada bulundu. Chris Burniske küresel pazarlarda başka bir “her şeyi sat” anı görürsek, Bitcoin’in 3.000 dolara ulaşabileceğini vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

CNBC’de sahte Bitcoin işlem hacmi tartışılıyor

Coin Ajans

“BTC’de Karar Zamanı!” Diyen Analist, Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

Küresel Kriz Piyasaları Vururken, Bu Bitcoin ve Altcoin Şirketleri İşe Alımları Duyurdu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası