CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İşte Bitcoin Balinalarının Satış Yapacağı Seviye ve Kısa Vadeli Tahminler

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Analistler, lider kripto para Bitcoin’in kısa vadede ne yapacağı konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bitcoin ise 19.500 dolar seviyesini zorlamaya devam ediyor.‎ İşte Bitcoin’in kısa ve uzun vadede yönünü tayin edecek tahminler…

Dikkat: 19.500 dolar seviyesi balinaların satış yapacağı seviye!

Bitcoin ‎‎fiyatı,‎‎ son birkaç haftadır tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşmasına rağmen kritik direnç seviyelerini geçemedi ve mücadele devam ediyor. Uzmanlar ve analistler, bu durumun kripto para biriminin rekor seviyeye ulaşmasından hemen önce, 19.400 dolar ile 19.600 dolar aralığında gerçekleşen balina satışlarından kaynaklanabileceğini belirtiyor. CryptoQuant ve Whalemap’ten toplanan veriler, 19.500 dolar seviyesinin (veya 19.400 dolar ile 19.600 dolar aralığının) balinaların satış pozisyonu alacağı seviye olduğundan önem taşıdığını gösteriyor.

İşte Bitcoin Balinalarının Satış Yapacağı Seviye ve Kısa Vadeli Tahminler 4

Son verilere göre, bu aralıktaki büyük balina kümeleri, herhangi bir işlem yapmadan bekliyorlar. Bu bölgedeki balina kümeleri, başlangıç yatırımlarından kâr etmek ya da bu yatırımları katlamak için büyük riske giriyorlar.‎ Araştırma firmaları, Bitcoin fiyatı 19.500 dolar seviyesini gördüğü dönemde gerçekleşen balina işlemlerini toplayıp, analiz etti. Sonuç olarak balinaların, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinden hemen önce short (kısa) pozisyon aldıkları ortaya çıkıyor. Bu durum balinaların, piyasayı aşağı yönde baskıladığının açık kanıtı.

Bitcoin kısa vadede 20.000 dolar seviyesini kırabilir mi?

Şu anda, Bitcoin’in fiyatının aşağı yönlü bir düzeltme mi göreceğini yoksa 20.000 dolar seviyesinin üzerinde bir fiyata mı yükseleceğini söylemek zor. Analistler ve trader’lar, lider kripto para biriminin kısa vadeli geleceği hakkında çeşitli tahminlerde bulunuyorlar.‎ Popüler analistlere göre, 19.000 dolar seviyesini kıran Bitcoin sıradaki direnç seviyelerini geçemezse BTC’nin görünümü negatife dönebilir.

Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Fon yöneticileri alım için Bitcoin’in 1 trilyon dolara çıkmasını bekliyor

Coin Ajans

Dünyanın İlk Bitcoin ETF’si Piyasaya Sürülüyor! İşte Detaylar…

Alp Işık ve Bora Erdamar Bitcoin ve Kripto Dünyasındaki Gelişmeleri “Kripto Ekonomi”de Değerlendirdi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası