CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

İşte Bitcoin boğalarının yeni hedefi! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Bitcoin, 7-14 Haziran arasındaki haftada düşüş eğilimi gösterse de nihayet bu eğilimi tersine çevirdi ve tekrar yükselişe geçti.

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı ne olur?

Bitcoin haftaık kapanışı yükseliş bölgesinde yaparak, düşüş eliminii tersine çevirdi. Kısa vadeli düşen direnç çizgisini kırdı ve şu anda 43.250 dolarda bulunan ilk direnç alanına yaklaşıyor.

Bitcoin haftalık kapanış sonrası ivme kazanıyor!

İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!

En büyük kripto para haftaya 31.000 doların altına düşerek başladı. Ancak, hızlı bir şekilde geri sıçradı, alt tarafta uzun bir fitil oluşturdu ve kapanışı da yükselişle yaptı. Haftanın en yüksek seviyesi 39.380 dolar oldu.

Yükselen muma rağmen, haftalık grafikteki teknik göstergeler hala düşüş gösteriyor. Şöyle ki; MACD düşüyor ve histogramı da negatif bölgeye geçti. Bu genellikle bir düşüş işareti olarak görülür.

“koinmedya_biswap”

Stokastik osilatör berish cross (ayı geçişi) yaptı ve RSI 50 çizgisinin altına geçti.

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin boğalarının yeni hedefi!

Fakat 1 haftalık grafikteki bu teknik düşüş işaretlerine rağmen parite, yükseliş ivmesini korumaya devam ediyor.

En yakın kritik direnç alanları 43.250 dolar ve 47.400 dolar. Bu hedefler aynı zamanda, sırasıyla 0,382 ve 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyelerine denk geliyor.

Günlük grafik çok daha pozitif bir görünüm veriyor. BTC, 13 Haziran’da kısa vadeli düşen direnç çizgisini kırarak, bir bullish engulfing (yutan boğa) mumu oluşturdu.

* Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

“koinmedya_biswap”

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.

Ayrıca, teknik göstergeler de yükseliş gösteriyor. MACD histogramı pozitif bölgeye geçti, RSI 50’nin üzerine çıktı ve Stokastik osilatör de bir boğa geçişi (bullish cross) yaptı.

Dolayısıyla yukarı belirttiğimiz direnç seviyelerine doğru bir artış beklenebilir.

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin boğalarının yeni hedefi!

Bitcoin fiyat tahmini ve BTCUSD grafiği

Elliot analizi ve dalga sayımına göre Bitcoin fiyat görünümü

Aşağıdaki grafik üzerinde görülen dalga sayımına göre, 19 Mayıs’tan bu yana parite, yükselen bir paralel kanalın içinde işlem görüyor. Ve burada, potansiyel olarak bir A-B-C düzeltmesi olarak görünen bir yapıyı tamamlıyor.

Kanalın direnç çizgisi 43.950 dolarda. Ayrıca 43.950$’a bir yükseliş, A:C dalgalarına, bu tür yapılarda yaygın olarak görülen 1:1 oranını verir. Böylece fiyat, kanalın direnç çizgisine ulaşır.

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin boğalarının yeni hedefi!

Uzun vadede, tüm hareket, beş dalgalı bir düşüş itkisinin dördüncü dalgasında (turuncu) olabilir. Eğer öyleyse, 44.000$ civarında oluşacak bir zirve, dördüncü dalga düşüşünü (kırmızı daire) tamamlayacaktır.

Fakat 47.000 doların üzerinde gerçekleşecek bir artış, uzun vadeli sayımın yükseliş olduğunu gösterecek.

Bu nedenle, önemli olan şu ki; fiyat 44.000$ civarında bir zirve mi yapacak yoksa 47.000$’ın üzerine çıkmaya devam mı edecek? Şüphesiz bu, uzun vadeli eğilimin yönünü belirleyen önemli bir gelişme olacak.

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin boğalarının yeni hedefi!

Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.
Analistler, dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için ie bu Eliott Wave teorisini kullanır.

Kaynak

 

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı için büyük karar anı!
  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

 

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin boğalarının yeni hedefi!

 

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin boğalarının yeni hedefi!
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı

 

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin boğalarının yeni hedefi!
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!

 

 

 

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin boğalarının yeni hedefi!


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Mike Novogratz: “Bitcoin devasa rallinin henüz başlangıcında!”

30 Bin Banka Çalışanına Bitcoin Alma Yasağı!

Coin Ajans

ABD Bitcoin’i Yasaklamaya Çalışırsa Ne Olur? BTC Boğası Raoul Pal Açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası