CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

İşte Bitcoin boğasının biteceği tarih!! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Kripto para analisti ve trader, Ben Armstrong, Bitcoin boğa döngüsünün sona ereceği tarihi açıkladı.

Ünlü analiste göre Bitcoin boğasının biteceği tarih!!

Kripto dünyasında BitBoy Crypto olarak tanınan Ben Armstrong, YouTube üzerinden 635 bin takipçisine Bitcoin boğa koşusu hakkında düşüncelerini aktardı.

Armstrong, Bitcoin’in mega koşusunun henüz tamamlanmadığını ancak, BTC sahiplerinin Bitcoin finaline hazırlıklı olmaları gerektiğini çünkü Bitcoin’in çok hızlı düşeceğini söylüyor.

“daisyturkiye”

2018’de sayısız insanın başına geldi… Portföyümün [adeta]tamamen yok edilmek için büyüdüğünü gözlerimle izledim. Neden? Çünkü o zamanlar piyasa psikolojisini anlamıyordum. En heyecanlı noktanızın tam da çöküş anı olduğunu anlamadım. Elinizdekileri satmayı en çok istemediğiniz o an, aslında çıkmanın akıllıca olduğu andır.

Ünlü analist, Bitcoin’in mevcut döngüyü tam olarak ne zaman tamamlayacağını bilmenin imkansız olduğunu kabul ederken, bunun iki haftalık bir süreçte olacağına inandığını ortaya koyuyor.

Bitcoin boğa trendinin ne zaman biteceğini biliyorum. Evet, tam olarak hangi gün olacağını söyleyemem ama trendin ne zaman bitmesi gerektiğini bilmemiz gerekir.

Bir veya iki hafta, öncesi ya da sonrası olabilir, ama Eylül ayının sonuna doğru, iki haftalık süre, çıkmayı tam olarak düşünmeniz gereken zamandır.

“daisyturkiye”

Armstrong, tahminini TradingView‘de veri üreten bir grup olan TradingShot tarafından oluşturulan bir grafik olan Golden Bull Cycle Ratio’dan aldığını söylüyor.

Grafik, gelecekteki boğa döngülerinin ne kadar süreceğini tahmin etmek için geçmişin Bitcoin boğa döngülerini kullanıyor.

İşte herkesin bilmek istediği tarih

Bitcoin yorum İşte Bitcoin boğasının biteceği tarih!!
Bitboy Crypto

[Yukarıdaki grafikte] gördüğünüz gibi, önceki iki döngüde boğa koşusunun iki tarafı arasında, haftalık mumlarda, %51-%49 oranı söz konusu.

Boğa koşusunun %51’i, piyasanın dibinden, üretilen her 210,000 blokta bir gerçekleşen Bircoin halvinge kadar sürüyor. Sonra boğa koşusunun geri kalan %49’u, halvingten piyasanın zirvesine kadar sürüyor.

Bu tarihler üzerinde çalıştığınızda, 2020 halving tarihi olan 11 Mayıs’tan 504 gün sonra…. Bu da size tam olarak 28 Eylül tarihini verir.

Elbette tarihin kendini tekrar etmesine yönelik bir garanti yok. Armstrong, Bitcoin rallisinin henüz tamamlanmadığını ancak Eylül ayı sonunda Bitcoin’den çıkmayı düşünmemiz gerektiğini vurguluyor.

Canlı BTC fiyatı: $ 60,825.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bitcoin yorum: 1.000+BTC hodl eden cüzdan sayısı neden düşüyor?

Bakiyesinde 1000+ Bitcoin bulunan varlık sayısı kayda değer bir şekilde azalıyor!

Moskovski Capital’in başkanı, şimdiye kadar 1.000 Bitcoin veya daha fazlasını tutan kurumsal cüzdanların sayısının önemli ölçüde düştüğünü gösteren bir grafik paylaştı.

Glassnode tarafından hazırlanan grafikte, 1.000 veya daha fazla BTC hodl eden kurumların sayısında önemli bir düşüş görülüyor.

Glassnode’a göre, bu oran Bitcoin’in 33.000$’dan işlem gördüğü zamanlardaki seviyeye düştü.

Bitcoin yorum İşte Bitcoin boğasının biteceği tarih!!

1.000 ve 1.000’den fazla Bitcoin tutan cüzdan sayısı azalıyor

Lex Moskovski, kripto para biriminin kısa süre önce 56.000 dolar seviyesinin üzerinde yeniden yükselmesine rağmen, kurumların 1.000 ve daha fazla Bitcoin tutan cüzdan miktarının neden düştüğüne ilişkin görüşünü paylaştı.

Lex Moskovski, düşüşün olası nedenlerini şöyle açıklıyor:

  • Birincisi; büyük adreslerin daha küçük adreslere bölünmesi (bazı platformlar için bu zorunlu bir uygulama)
  • Bazı cüzdan bakiyelerinin 1.000 BTC’nin altına düşmesi 
  • Son olarak; açığa satış yapan kripto balinaları

Kurumsal yatırımcılar her düşüşte Bitcoin satın alıyor

Bitcoin’den nefret eden Peter Schiff’in oğlu Spencer’ın yanı sıra birçok finans kurumu, 50.000$ seviyesinin altına düştüğünde Bitcoin satın aldı.

Hatta yakın zamanda Spencer, tüm portföyünü Bitcoin’e çevirdi ve bunun için gümüş hisselerini bile sattı.

KoinMedya olarak daha önce bahsettiğimiz gibi; bazı büyük finans kurumları tarafından ABD’nin bir numaralı kripto para borsası Coinbase’den birçok kez büyük miktarlarda (yaklaşık 13.000) Bitcoin satın alınarak cüzdanlara çekildi. 

Kaynak

Bitcoin tekrar trilyon dolarlık varlık sınıfında (9 Mart 2021)

Kripto dünyasının lider, Bitcoin tekrar 54,000 dolar seviyesine ulaştı. BTC, Binance borsasında, sabah 09.00 sularında, 54,437 dolar seviyesine çıkarak, son iki haftanın en yüksek değerini gördü.

BTC fiyatında görülen artışla birlikte, Bitcoin tekrar 1 trilyon dolar market cap değerini aşarak, trilyon dolarlık varlık sınıfına geri döndü.

Bitcoin yorum İşte Bitcoin boğasının biteceği tarih!!
Bitcoin 1 trilyon doları aştı. CoinMarketCap

Lider kripto, 28 Şubat’ta, 2020 Mart ayından beri, en büyük düşüşünü yaşayarak, 43,000 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ancak BTC Mart ayı ile birlikte tekrar yükseliş trendine girmişti.

Kripto alanı, özellikle ABD Başkanı Joe Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini açıklamasından destek gördü.

Bunun yanında, dün Norveç’ten gelen haber, Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto alanını pozitif etkiledi. Bilindiği üzere enerji devi Aker, yeni bir kripto şirketi kurarak piyasaya giriş yaptı.

Bitcoin fiyatı ne olur?

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi yakın vadede ciddi bir endişeye işaret ediyor. Bu endeks, hala 100 üzerinden 90’da yer alarak, piyasada “aşırı açgözlülük” olduğunu gösteriyor. Bu da düşüş riskin hala yüksek olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı için en kritik seviye neresi?

Şu an Bitcoin için en önemli seviye 18.600 dolardır.

Bitcoin fiyatı yükselir mi?

Bitcoin’in, yeni bir ralli başlatması için 18.600 – 18.800$’ı kırması gerekiyor.

Bitcoin neden bu kadar değerli?

Bitcoin, blockchain teknolojisi üzerine inşa edildi. Bir dizi ilkler ve özellikler ile kullanıcıya dahice bir para birimi sunuyor. Bitcoin, internet üzerinden para transferi için verimli ve şeffaf bir yol sunuyor. Merkezsiz bir ağ tarafından kontrol ediliyor ve böylece merkez bankası tarafından kontrol edilen fiat paraya bir alternatif sunuyor.

ATM nedir?

ATM (At the Money), bir opsiyonun kullanım fiyatının, varlığın cari piyasa fiyatı ile aynı olduğu durumu ifade eder. Eğer bir X varlığı, 11 dolardan işlem görüyorsa, X’in hem satış hem de alış opsiyonu ATM’de dir.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

İşte Tahminleri Tutan 4 Analistten “Çöküş Sonrası” Bitcoin ve Altcoin Tahmini

Coin Ajans

Erkan Öz Yorumladı: Corona Virüsü Bitcoin, Altın ve Dünya Piyasalarını Nasıl Etkiliyor?

Coin Ajans

Son döneme dair önemli Bitcoin yorumları ve analizleri TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası