CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İşte Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Bugünkü Selloff’unun Nedeni!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün 1.000 doları sildi. Kripto para, kısa süre önce 5.820 dolarlık seviyelerden 4.800 dolar seviyelerine kadar düştü. Peki FED’in faiz kararına rağmen BTC’deki çöküşün nedeni nedir?

FED, Bitcoin’i pompalayamıyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı, FED’in faiz kararında sonra düşüş trendini sürdürüyor. ABD’nin Merkez Bankası olan FED, gösterge faiz oranını sıfıra indirdiğini ve yeni bir parasal genişleme programı başlattığını duyurdu. Ancak bu karara rağmen Bitcoin (BTC) toplanamıyor. Yatırımcılar şimdilerde şunu söylüyor: Yükseliş için daha Bitcoin’e ne gerekli? Bu, boğa haberleri karşısında kripto para biriminin çöküşünü izleyenlerin zihninde olan büyük soru. Bitcoin’in en önemli dayanak noktası yatırımcıları başka bir durgunluğa karşı koruyabilmesiydi. Ancak şimdi bu görüş zedelendi.

FED yeni tip koronavirüs salgınının ekonomik etkisini hafifletmek için 17-18 Mart’taki Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesi ikinci kez faiz indirdi ve politika faizini yüzde 0-0,25 aralığına çekti. Ancak, kripto para birimi güvenli bir sığınak varlık olarak kötü bir şekilde başarısız oldu ve ABD hisse senetleri gibi riskli varlıklardan bile daha büyük bir düşüş yaşadı. BTC’nin kısa süre önce yüzde 15’ten fazla çıktığını, ancak kazanımlarının şiddetle silindiğini belirtmek gerekir. Basın zamanında, BTC 4.900 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in son çöküşünden CME Group mu sorumlu? 

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün büyük bir çöküş yaşadı. Kripto para gün içindeki 5.820 dolarlık seviyelerden 4.800 dolar seviyelerine kadar düştü. İlginç bir şekilde, kartal gözlü, başarılı tahminleri olan kripto para analisti Alex Krüger, Chicago merkezli vadeli işlemler borsası CME Group’un ticaretine başladıktan hemen sonra Bitcoin’in (BTC) fiyat trendini tersine çevirdiğini fark etti. 

CME’nin kripto piyasası üzerinde muazzam bir etkisi olduğu düşünüldüğünde bu bir tesadüf değil. Kurum, sihirli bir şekilde doldurulmayı bekleyen çok sayıda hafta sonu fiyat boşluğunun yanı sıra, 2017 yılının sonunda Bitcoin balonunu patlatmakla da ünlüdür. Bitcoin fiyatı, CME’nin 17 Aralık 2017’de CBOE’den sonra Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmasından kısa bir süre sonra düştü. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Fed’in Tarihi Faiz Kararı Sonrası Dolar/TL, Borsa ve Bitcoin’de Son Durum” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

CME ve Bakkt’ta Bitcoin Ticaret Hacmi Haftalar Sonra İvme Kazandı

Coin Ajans

2021’de takip edilecek Bitcoin fiyat tahminleri

İngiltere merkezli varlık yöneticisi, 750 milyon dolarlık kazançtan sonra BTC hisselerinin yarısını sattı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası