CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İşte Bitcoin ve Altcoin’lerdeki Son Dump’ın Nedeni

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa süre önce sert düştü. BTC 11 dolara yakın fiyatlardan yaklaşık 10.200 dolara kadar geri çekildi ve neredeyse 800 doları aniden sildi. Bitcoin’deki düşüş tüm piyasayı kana buladı ve Ripple, Ethereum gibi büyük altcoin’lerde ciddi zararlar kaydediyor. Peki piyasadaki bu büyük satış dalgasını ne tetikledi?

Bitcoin, Ripple ve Ethereum’daki satış dalgasını ne tetikledi?

Bitcoin kısa süre önce sert düştü ve 800 doları sildi. Lider kripto para biriminin piyasa değeri de son 24 saat içinde milyarlarca doları yok etti. Bununla birlikte, Bitcoin’in tüm kripto piyasasındaki hakimiyeti, altcoin’ler çok daha keskin bir düşüşün ortasında olduğundan, birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan yüzde 58,9’a tırmandı. Peki Bitcoin, Ripple ve Ethereum’daki satış dalgasını ne tetikledi?

Bitcoin’den önemli ölçüde daha sert kayıplarla karşı karşıya kaldılar. Ethereum (ETH) ve Chainlink (LINK) sırasıyla yüzde 10 ve yüzde 14 düştü. DeFi sektöründeki kripto paralar ise yıpranıyor: yearn.finance (YFI), Aave (LEND) ve Uniswap (UNI) ilk 100’de yüzde 20’nin üzerinde düşüş gösteren kripto paralar arasında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Sıcak Gelişme: Bitcoin’de Endişelendiren Yüzmilyonlarca Dolarlık Transferler!

Coin Ajans

Bitcoin altın karşısında 4 yılın dibinde – Peki bu ne manaya geliyor?

Coin Ajans

Bitcoin geçen sene bugün dip yaptı – O günden bugüne ne değişti?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası