CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İşte Bitcoin Yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun Yaşadığı Yer

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Yeni araştırma, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i icat ettiğinde nerede yaşamış olabileceğine ışık tutuyor.

Araştırmalar Londra’ya İşaret Ediyor

The Chain Bulletin’da Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, yeni araştırma, Bitcoin’in esrarengiz yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun dünyanın ilk kripto para birimi üzerinde çalışırken Londra’da yaşamış olabileceğini gösteriyor.

Raporun yazarı Doncho Karaivanov, Satoshi’nin Bitcointalk gönderilerini, SourceForge taahhütlerini ve e-postalarını diğer mevcut verilerle birlikte analiz ederek, Bitcoin’in anonim mucidinin ev dediği en olası yere işaret ediyor: Londra.

Araştırmacılar toplamda Nakamoto’nun 539 Bitcointalk gönderisini, 34 e-postasını, 169 kod işlemini, Bitcoin’in çeşitli sürümlerinden meta verilerini, genesis blok verilerini ve web sitelerinin arşivlenmiş sürümlerini görüntülemeye izin veren bir hizmet olan Wayback Machine tarafından tutulan kayıtları analiz ettiler.

Karaivanov’a göre, araştırmacılar 31 Ekim 2008 ile 13 Aralık 2010 tarihleri ​​arasında “ardışık olmayan 206 günde 742 etkinlik örneği” keşfettiler. Bu verileri kullanarak, Nakamoto’nun konumunu zamana dayalı olarak hesaplamak için dağılım çizelgeleri derlediler.

Konumlar arasında İngiltere (GMT), ABD Doğu (EST), ABD Pasifik (PST), Japonya (JST) ve Avustralya (AEST) yer alıyordu. Son ikisinin çürütülmesi kolaydı, ancak ilk üç olasılığın daha fazla incelenmesi gerekiyordu.

Yine de, zaman dilimleri bazı ipuçları sağlayabilirken, reddedilemez bir kanıt olmaktan uzak olduğu unutulmamalı. Bununla birlikte, mevcut tüm verileri birleştirip çapraz referans vererek, araştırmacılar Satoshi’nin Bitcoin üzerine yaptığı çalışmalar sırasında Japonya ve Avustralya’da yaşamadığı sonucuna vardılar.

En Makul İpucu

Aslında, en makul ipucu, Nakamoto’nun Bitcoin’in oluşum bloğuna dahil ettiği mesajdır: “The Times 03 / Oca / 2009 Şansölye, bankalar için ikinci kurtarma paketinin eşiğinde.” Bu, 3 Ocak 2009’da Londra merkezli günlük bir gazete olan The Times’da yayınlanan bir makaleden doğrudan bir alıntıydı.

Araştırmacılar, Nakamoto’nun ABD’de yaşıyor olsaydı muhtemelen bu manşeti görmeyeceğini açıkladılar. Karaivanov, makalenin çevrimiçi sürümünün farklı yazıldığını ve yayının ABD sürümünün aynı biçimlendirmeye sahip olma ihtimalinin “son derece düşük” olduğunu da sözlerine ekledi.

Karaivanov, “The Times’ın bu tam sayısı Amerika Birleşik Devletleri’nde dolaşımda değildi. Ayrıca bazı kelimeleri de örneğin –ize yerine -ise şeklinde kullanarak yazmış, -or yerine our yazmış. “analyse, organise, neighbour, colour” gibi kelimeler bu türden. Sonra “booldy” (kanlı) kelimesini kullanması var. Daha spesifik olarak, sadece İngiliz olduğunu düşünmüyoruz, aynı zamanda Bitcoin üzerinde çalışırken Londra’da da yaşadığını düşünüyoruz” diyor.

Nihayetinde, bu araştırma Nakamoto’nun nerede olduğuna dair somut bir kanıt olmasa da, kesinlikle İngiltere lehine bazı güçlü argümanlar sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Son Dakika: Bitcoin 8 Bin Doları Kırdı! İşte Yatırımcıların İzlemesi Gereken Seviyeler

Coin Ajans

19 Kasım BTC, ETH, XRP, LINK, LTC, BCH, DOT, BNB, ADA ve BSV Fiyat Analizi

5 Bin Doları Bilen CEO, Devasa Bitcoin, Ethereum ve Ripple Tahminini Açıkladı!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası