CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İşte Bitcoin’i Yakında Patlatacak Teknik ve Temel Faktörler!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Son zamanlarda yaşanan olumsuz olaylar ve küresel belirsizlik nedeniyle Bitcoin’in bir kez daha düşeceğini tahmin eden birçok yatırımcı ve analist olmasına rağmen, kripto para biriminin yakında güçlü iyileşeceğine inanmak için bazı nedenler var. İşte Bitcoin’in daha yüksek seviyelere çıkacağına işaret eden faktörler…

İşte Bitcoin fiyatını yakında yeni yükseklere taşıyacak faktörler

Tanınmış kripto para birimi analisti Trajan, kısa bir süre önce Bitcoin’in şu anda “iyi bir bahis” olmasının üç nedenini paylaştı. Analist BTC’yi patlatacak faktörleri şu sözlerle sıraladı:

  • S&P 500 toplanmaya başladı: Pazartesi günü yatırımcıları paniğe gönderen tarihi düşüşün ardından borsa, Federal Reserve ve Beyaz Saray’ın büyük ölçekli likidite enjeksiyonları ve mali teşvikten gelen haberlere yanıt vermeye başladı. S&P 500, günlük açılıştan sonra %3 arttı, bu da pazarlar arasındaki artan korelasyon nedeniyle Bitcoin’de büyümeye yol açmalı.
  • BitMEX’in swap fonlama oranı büyük ölçüde long sürüyor: BitMEX yatırımcıları oldukça short’tur, yani long pozisyon sahiplerine her gün adil bir sermaye ödenir. Aşırı fonlama oranları genellikle Bitcoin için üstleri ve altları işaretler ve bu durumda BTC’nin dibe vurduğunu ima eder.
  • Bitcoin 5.000 doların üzerindeki fiyatlardan işlem görüyor: Son olarak Bitcoin, Trajan’ın uzun vadede iyi bir giriş noktası olduğunu düşündüğü 5.000 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’de boğa olmak için önemli gelişmeler de var

Trajan’ın sıraladığı nedenler dışında Bitcoin’de yükselişi tetikleyecek başka nedenler de var. Bitcoin, 2018’in dip fiyatından bu yana ilk kez böyle düşük seviyeleri gördü ve günlük aktif kullanıcılar ve Metcalfe yasasına göre şimdi BTC bu fiyatının üzerinde seyrediyor. Geçtiğimiz günlerde ağ etkinliğine ve mevcut token sayısına bağlı olarak Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin, mevcut BTC (bu yazı itibarıyla) fiyattan çok daha yüksek bir rakam olan 6.400 dolar olduğu, ByteTree’den Charlie Morris tarafından doğrulandı.

“Önceki 3 Tahmini Doğru Çıktı! İşte Anonim Bitcoin Kâhini’nin Sıradaki Hedefi” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

2010’ların en iyi yatırım aracı tartışmasız Bitcoin!

Coin Ajans

İkinci Çeyrekte Çin’den Bitcoin’e Yatırımcı Akını Gelebilir

Çarpıcı İddia: Venezuela, Türkiye’den İthal Ettiği Ürünlerin Ödemesini Bitcoin ile Gerçekleştirdi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası