CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İşte Bitcoin’in Tarihi Selloff’unun Arka Perdesi ve Milyar Dolarlık Oyun!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin12-13 Mart tarihlerinde 8 bin dolar seviyelerinden 3.800 dolara kadar büyük bir düşüş yaşadı. Bu sert düşüş, Bitcoin’in 2013’ten bu yana bir günde yaşadığı en büyük kaybı temsil ediyordu. Bu keskin selloff’un nedenine yönelik birçok spekülasyon yapıldı. Şimdi ise ünlü Bitcoin borsası Coinbase, Bitcoin’in tarihi düşüşünün arka perdesini aralıyor ve çarpıcı açıklamalarda bulunuyor.

Bitcoin’in yüzde 50
düştüğü zamanda Coinbase’ye 1,3 milyar dolar aktı!

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 8 bin dolar seviyelerinden 3.800 dolara kadar düştü ve bu çöküş Bitcoin’in 2013’ten bu yana bir günde yaşadığı en büyük kayıptı. Önde gelen ABD merkezli kripto borsası Coinbase, 12 Mart’ta Bitcoin’in (BTC) büyük çöküşünü izleyen 48 saat içinde çok ilginç işlemlere tanık olduğunu söyledi. Ayrıca kripto para borsası Coinbase, Bitcoin’in fiyatının neden yaklaşık yüzde 50 değer kaybettiğini de açıkladı. Borsaya göre, kaldıraçlı işlemler ve panik satışları BTC’yi 3.800 dolara yolladı.

Büyük düşüş sırasında iki şey açık: perakende aracılığımızın müşterileri düşüş sırasında alıcılardı ve Bitcoin açık favoriydi. Müşterilerimiz genellikle sattıklarından %60 daha fazla satın alıyorlar, ancak çarpışma sırasında bu durum %67’ye sıçradı, piyasadaki oluklardan faydalandılar ve bu durum aşırı oynaklık sırasında bile kripto varlıklarına olan güçlü talebi temsil etti.

Bitfinex ve OKex de bu ay yeni kullanıcılar içinde kayda değer büyüme bildirdi. Buna ek olarak kripto borsası Kraken, kayıt işlemlerinde %83 artış ve müşterinizi tanıyın (KYC) sürecinden geçen kullanıcı sayısında %300 artış bildirdi.

İşte Bitcoin’in Tarihi Selloff’unun Arka Perdesi ve Milyar Dolarlık Oyun! 3

Kraken CEO’su Jesse Powell yeni kullanıcılar akınını karşılamak için yaklaşık %10 oranında personel sayısını büyüttüğünü vurguluyor. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Tahminleri Tutan Dünyaca Ünlü Analist, Bitcoin’in Hedeflediği Seviyeleri Açıkladı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Popüler Bitcoin borsası Visa ile ortaklık kurdu

Coin Ajans

Hong Kong’un İlk Regüle Bitcoin Fonu Başlatıldı

Coin Ajans

Bitcoin 0’a mı Gidiyor? İşte Binance CEO’sundan Dev BTC Tahmini

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası