CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

İşte Bitcoin’in yükselişinin önündeki kritik engel! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_binance”

Bitcoin birkaç haftadır devam eden fırtınanın ardından nihayet, yükseliş eğilimi gösteriyor. Peki, Bitcoin yükselmeye devam edecek mi?

Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı, 19 Mayıs’taki çöküşten sonra bir higher low (bir öncekine göre daha yüksek dip) oluşturdu ve şu anda 41.200$ civarındaki ilk kritik direnç alanına yaklaşıyor.

İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!

Bitcoin, 19 Mayıs’ta 30.000$‘lık yerel bir dip yaptıktan sonra, etkileyici bir çıkış yaptı. 23 Mayıs’ta higher low yaptı. Bunu sonraki gün, trend dönüşüne işaret eden ve “Bullish Engulfing – Yutan Boğa ” olarak adlandırılan bir mum formasyonu takip etti.

Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!

Şu ana kadar parite, 39.791 dolara kadar ulaştı. Burası 41.201$’da bulunan 0.382 Fib geri çekilme direncine çok yakın. Bir sonraki direnç muhtemelen 48.170 dolarda olacak.

Bu arada teknik göstergeler de yükseliş sinyalleri veriyor. Stokastik osilatör hala düşüş eğilimi gösterirken, RSI boğa uyuşmazlığı sinyali verdi ve 30’un üzerine çıktı. Ayrıca MACD, potansiyel olarak trend dönüş sinyali vererek, ilk yüksek momentum barı oluşturdu. 

Bununla birlikte, iki saatlik grafik daha pozitif görünüyor.

koinmedya_telegram_coinsignal
Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!

Öncelikle grafik, BTC’nin düşen bir direnç çizgisinden çıktığını gösteriyor. İkinci olarak, MACD pozitif ve RSI de 50’nin üzerine çıktı. Her ikisi de yükseliş işaretidir.

Öte yandan, 41.200 dolarlık alan, Fib direnci ile birlikte kritik bir yatay direnç seviyesi gibi görünüyor.

Kısa vadeli Bitcoin fiyat analizi ve fiyat tahmini  

BTC Elliot analizi ve dalga sayımı

Dalga sayımı, BTC’nin 3. dalgayı (kırmızı) tamamladığını ve şimdi 4. dalgada olduğunu gösteriyor. Bu, Mart 2020’de başlayan yukarı yönlü hareketin artık sona erdiği anlamına geliyor.

En olası düzeltme formasyonu, simetrik bir üçgendir.

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!

(Beyaz ile gösterilen alt dalga sayısıdır.)

Döngü dalgasında iki düzeltmesinin uzunluğunun 260 gün olduğunu düşünürsek, bunun en az yarısı kadar bir düzeltme dönemi beklenebilir. Bu da Ağustos ayının sonuna kadar sürecek bir düzeltme anlamına geliyor.

Sonuç olarak; Bitcoin’in yükseliş hareketine devam etmesi bekleniyor. Ancak 41.200$’a ulaşıldığında kısa vadeli bir geri çevrilme gerçekleşebilir.

Kaynak

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

  • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor

 

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!

 

  • Düzeltmeler gayet normal

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin 5 tane büyük düzeltme yaşadı. Bu düzeltmelerin en kısa süreni 3 gün en uzun süreni ise yaklaşık 1 ay devam etti.

Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!
  • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı
Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!
  • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!
Bitcoin teknik analizi İşte Bitcoin'in yükselişinin önündeki kritik engel!


2021 sonu Bitcoin Fiyatı ne olur?

Bitcoin fiyatı 2021 sene sonu tahmini 100.000 dolar civarı olarak değerlendiriliyor. Bitcoin fiyatı 2020 Aralık ayında tam da öngördüğümüz gibi 20.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Asıl yükselişler önümüzdeki sene bizleri bekliyor.

Teknik analiz kripto paralarda kullanılabilir mi?

Teknik analiz, gerçek dünya verilerini kullanarak piyasanın geleceğini tahmin etme sanatıdır. Söz konusu kripto para birimlerine ait hacim ve hareketli ortalama gibi faktörlerin geçmiş istatistiklerine bakmayı içerir. Diğer bir yaygın yöntem olan temel analiz, kripto para biriminin doğal değerini tayin yöntemidir.


Bitcoin hangi verileri kullanır?

Bitcoin kriptografi verilerini kullanır. Her bir veri yüksek güvenlikli hash algoritması tarafından işlenir ve blockchain ağına kaydedilir.


Bitcoin yükselir mi düşer mi?

bitcoin haber

Bitcoin 3 gündür yatay hareket ediyor. Bu hareket sonrası ya 68.000 dolara doğru yelken açacak ya da 50.00 dolar desteğini test etmek için aşağı eğilecek. 2 senaryo için de hareket planınız hazır olsun.


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bitcoin pahalı mı ucuz mu?

Bitcoin sene sonuna kadar tüm zamanların en yüksek değerini kırarak 50,000 doları görür. Nexo kurucusu böyle bir tahminde bulundu. Bu tahmininin dayanaklarına bakalım.

Bitcoin uzun vadede en çok kazandıran yatırım aracıdır. Bitcoin 20.000 dolarlık tarihi zirvesini kırdı ve artık önünde hiçbir engel yok. BTC moon!


Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin Dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş likidite bolluğu yüzünden yükseliyor denebilir. Ayrıca yaklaşık her 4 yılda bir yapılan Bitcoin halvingin de yükseliş üzerinde büyük etkisi var. Bitcoin anlık verileri için Tıklayın: https://koinmedya.com/coin/BTC/Bitcoin/USD/

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

 

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Grayscale Yöneticisi: Yeni Başlıyoruz! Bitcoin ve Bu 7 Altcoin’e Akın Var

Bitcoin’i (BTC) 40.000 doların üzerine çıkaran üç neden

Bitcoin kritik 6500 dolar seviyesine ulaştı – Ya bundan sonrası?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası