CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İşte Bu Ay Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u Cehennem Seviyelerine Gönderecek Gelişmeler!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Küresel coronavirüs pandemisine ilişkin endişeler ve ekonomi üzerindeki etkisi arttıkça, Bitcoin fiyatları yılın ilk üç ayında keskin bir düşüş gösterdi. Lider kripto para birimi, yılın ilk çeyreğini %10,53 kayıpla kapattı ve Nisan oturumuna düşüş yönünde işlem görerek başladı. Bu yıl en düşük seviyede Bitcoin, token başına sadece 3.800 dolardan el değiştirdi. Daha sonra kripto para bu seviyelerden keskin bir şekilde yükseldi ve fiyatları 6.090 dolara kadar çıkardı. Tüm yatırım varlıkları  coronavirüs pandemisi nedeniyle 2008 mali krizinden bu yana en kötü performanslarını kaydettikten sonra hisse senetleri bile dip fiyatlarına geriledi. Salgın ortamında ekonomideki tahribatı gidermek için ülkeler destek paketleri açıkladı ve merkez bankaları para basmaya başladı.

İşte Bu Ay Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u Cehennem Seviyelerine Gönderecek Gelişmeler! 6

Genişleme
politikaları ise birçok üst düzey analistin Bitcoin pazarlarında yukarı yönlü
bir yükseliş rallisi öngörmesine yol açtı. Parallax Digital’in kurucusu ve
CEO’su Robert Breedlove, kripto para birimlerinin merkez bankalarının
genişletici politikaları nedeniyle daha da yükseleceğini söyledi. Ama BTC’de
küresel piyasalarla korele olduğu için yaşanan olumsuzluklar nedeniyle ciddi düşüş
gösterdi. Coronavirüs pandemisi daha da büyüdükçe Bitcoin aşırı satış
baskısıyla karşılaşmaya devam ediyor. Bazı analist ve uzmanlar, Bitcoin’in Nisan
ayında 5 bin doların altına gerilemesiyle Ripple, Ethereum gibi altcoin’lerin ciddi
zararlar görebileceğini belirtiyor. İşte kripto para biriminin Nisan
ayında neden 5.000 doların altına düşebileceğini açıklayan katalizörlerin bir
kombinasyonu…

1-
Çok, çok acı verici iki hafta

Donald Trump, ABD vatandaşlarını ülkenin yüksek coronavirüs kaynaklı enfeksiyon ve ölüm oranının ardından “çok, çok acı verici iki hafta” konusunda uyardı. Açıklama ayrıca ABD ekonomisini Nisan ayına doğru genişletilmiş bir taarruz baskısı altında bıraktı. Dow Jones Industrial Average’e bağlı vadeli işlemler yüzde 3 düştü. Avrupa’da Stoxx 600 endeksi yüzde 2,9 oranında küçüldü.

Coronavirüs pandemisi sırasında hisse senetleri ile ilişkisi artmış olan Bitcoin de Nisan ayının ilk gününde yüzde 2,83 oranında geriledi. Ekonomist Nouriel Roubini’nin Mart ayında daha önce tahmin ettiği gibi, kripto para biriminin ayın geri kalanında küresel hisse senedi piyasasıyle birlikte hareket etme olasılığı daha yüksek görünüyor.

2-
Nakit talebi

Son haftalarda, yatırımcılar ve şirketler ABD dolarının değeri keskin bir şekilde arttı. Sermaye çıkışı tüm geleneksel ve yeni pazarlarda devasa boyutlara ulaştı. Düşen fiyatlara karşı güvenli bir sığınak görevi gören altın bile, güçlü nakit talebi nedeniyle düştü. Nisan ayında ise küresel nakit para talebinin artması bekleniyor. 

Mart ayında dolar karşısındaki küresel artış, yatırımcıların Bitcoin’lerini piyasaya boşaltmasına neden oldu. Kripto para birimi şimdi altın’dan yaklaşık yüzde 61 daha yüksek bir seviyede işlem görüyor ve bu durum trader’ların Nisan ayında nakit ihtiyaçları için daha fazla Bitcoin satmalarını sağlayabilir.

İşte Bu Ay Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u Cehennem Seviyelerine Gönderecek Gelişmeler! 8

3-
Bitcoin teknik göstergeleri 5 bin doların altına işaret ediyor

Analistlere göre, Bitcoin’in 3.800 dolardan toparlanması çekici, ancak 7.000 dolara yakın güçlü bir direnç alanı ile sınırlı kalıyor. Fiyat, tavanı Mart ayında test ettikten sonra, bir kez aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi düşüşlü bir “Double Top” paterni oluşturduğunda üç kez toparlandı.

İşte Bu Ay Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u Cehennem Seviyelerine Gönderecek Gelişmeler! 9

Parite şimdi kısa vadeli artan trend çizgisini test ediyor. Makroekonomik faktörler çizginin altına inebilir ve analistlere göre “Double Top” desteğinin 5.657 dolar altına düşmesi satış baskısını artırabilir. Sonuç olarak analistlere göre, fiyat daha büyük bir teknik desen olan dev “Simetrik Üçgen” ile aşağı yönlü hedef kurulumunu test etmek için 5.000 doların altına düşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Kleros’un Kullanım Alanları #1 CryptoUnlocked

Sıcak Gelişme: Lider Bitcoin Borsası Binance Coinmarketcap’i Satın Alıyor

Coin Ajans

Bitcoin Boğa Koşusuna Devam Ediyor ve Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Kırmaya Yaklaşıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası