CoinAjans.com
Cardano Haberleri

İşte en büyük hedge fonların kripto pozisyonları TAKİP ET

cardano haberleri coinajans
huobi_koinmedya

En büyük hedge fonlarından Pantera Capital’in CEO’su, firmanın kripto pozisyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Firma, hangi kripto paralarda ne kadarlık bir yatırımı yönetiyor?


En büyük hedge fonlarının kripto pozisyonları

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, hedge (finansal riskten korunma) fonunun kripto pozisyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

En büyük kripto hedge fonlarından Pantera Capital’in CEO’su, firmanın en büyük kripto pozisyonlarından bir kısmını açıkladı.

Thinking Crypto ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda Pantera CEO’su Dan Morehead, firmanın, en büyük payı Bitcoin ve ardından da Ethereum’a ayırdığını söyledi.

koinmedya_brave

Morehead, şirketin ETH dışında bazı altcoinlerde de önemli kripto pozisyonları olduğunu ifade etti. Bunlar arasında, polkadot, filecoin, augur ve 0x’i gibi coinlerin bulunduğunu söyledi. Ayrıca, kripto alanındaki varlıklarda Pantera’nın 600 milyon dolarlık yatırımı yönettiğini iddia etti.

Morehead, firmanın yatırım stratejisinden bahsettikten sonra, Bitcoin’in piyasa görünümü hakkında da yorum yaptı. Bitcoin’de yükseliş beklediğini ve iniş ve çıkışlara rağmen BTC’nin yıllık ortalama fiyat artışının %200 civarında olduğunu kaydetti.

Bununla birlikte piyasanın, Bitcoin’in halving etkisini avantaja çeviremediğini savundu:

koinmedya_brave

“Son iki yarılanmada, çok net pozitif fiyat hareketleri oldu. Yarılanmadan yaklaşık bir buçuk yıl önce başladı ve yarılanmadan sonra da yine yaklaşık 440 gün devam etti.”

Morehead, Pantera’nın daha önceki halvingleri baz alarak yaptığı stok-to-flow analizine göre, Bitcoin’in Ağustos 2021’e kadar 115.000$’a ulaşacağını tahmin ediyor.

Bu arada, dijital para birimlerinde, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan Grayscale’in yatırımcı ilişkileri ve iş geliştirme direktörü Rayhaneh Sharif-Askary, haziran ayında katıldığı bir programda, kurumsalların neden Bitcoin’i tercih ettiğini açıkladı.

Grayscale yöneticisi, firmanın aldığı kripto para yatırımlarının o dönemlere ait haftalık oranlarında yaklaşık %800’lük bir artış olduğunu belirtti.

Askary, kurumsal yatırımcıların artık, küresel ekonomik istikrarsızlık döneminde risklerden korunmak için kripto paralara yöneldiğini söyledi. Ayrıca pandeminin, Bitcoin’in popülerliğinin artmasında çok önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Vechain yatırımı yapmadan önce bu analizi okumalısınız TAKİP ET

Kripto Para Piyasasında Bollinger Bantları Nasıl Kullanılır? TAKİP ET

Ethereum, Polkadot ve Cosmos ağlarındaki son DeFi gelişmeleri TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası