CoinAjans.com
Kriptopara Haber

İşte kimsenin bahsetmediği risk: Altcoini olanlar bu habere mutlaka göz atsın! TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Bitcoin ve altcoinler arasında ilginç bir ilişki var. Altcoini olanlar Bitcoin’deki gelişmeleri yakından takip ediyor.  


Altcoini olanlar bu habere mutlaka göz atsın!

İlgi ile takip edilen analist Willy Woo’nun Bitcoin hakimiyet oranları üzerinde gerçekleştirdiği analiz iki gündür kripto para piyasalarında gündem oluşturuyor. Willy Woo, Bitcoin hakimiyet oranlarındaki boğa ıraksamasına dikkat çekerek bir süredir yaşanan altcoin sezonunun sona ereceğini iddia ediyor. Aşağıdaki grafikte Woo’nun analizisini görüyoruz.

Altcoini olanlar İşte kimsenin bahsetmediği risk: Altcoini olanlar bu habere mutlaka göz atsın!

Yukarıdaki şekilde Bitcoin hakimiyet oranları (alttaki grafik) ve RSI değerlerini (üst iki grafik) birlikte görüyoruz. Willy Woo’nun grafiğinde Bitcoin hakimiyet oranları düşerken RSI değerleri yükseliyor (boğa ıraksaması). Geçmiş dönemde iki kez bu ıraksamanın ardından Bitcoin hakimiyet oranları artıyor. Şu an 3’üncü kez benzer ıraksamayı yaşıyoruz. Woo, geçmiş değerlerden hareketle Bitcoin hakimiyet oranının tekrardan artacağını düşünüyor. Bitcoin hakimiyet oranlarının artmasını ise altcoinlerin aleyhinde değerlendiriyor.

koinmedya_brave

Bitcoin hakimiyet oranlarının artması oransal olarak altcoinlerin toplam kripto para piyasaları içerisindeki payını azaltıyor. Ancak oransal olarak altcoinlerin piyasa payının azalması rakamsal olarak altcoinlerin piyasa değerinin azalacağı anlamına gelmiyor.

Ethereum ve Bitcoin rakip mi? Yoksa dost mu?

Yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in toplam piyasa değeri 220 milyar dolar. Altcoinlerin toplam piyasa değeri 144 milyar dolar. Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti %60.7 ve altcoinlerin piyasa payı ise %39.3. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 11,986 dolardan işlem görüyor.

Varsayalım ki altcoinlerin fiyatları sabitken Bitcoin’in fiyatı 1,000 dolarlık artış ile 13,000 dolara çıksın. Bu durumda Bitcoin’in toplam piyasa büyüklüğü 240 milyar dolara çıkar. Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti %62.5’e çıkarken altcoinlerin piyasa hakimiyeti de %37.5’e geriler.

koinmedya_brave

Yukarıdaki farazi örnekte altcoinlerin toplam kripto para piyasası içerisindeki payı %39.3’ten %37.5’e geriledi. Ancak altcoinlerin toplam piyasa değeri hala 144 milyar dolar.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bakkt ve Galaxy Digital, Kurumsalların Artan Bitcoin Talebi İçin Güçlerini Birleştirdi

Merkezi Sistemin Faturası Bankaya Ağır Oldu: 60 Milyon Dolar Zarar

Twitter CEO’su Bitcoin için sıkı çalışıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası