CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İşte Kripto Para Piyasasına Darbe Vuran Regülasyon Söylentisinin Detayları!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Geçtiğimiz birkaç hafta ve aylarda, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusunda güçlü bir ilgi artışı görüldü. Küresel düzenleyiciler borsalara karşı sert önlemler alırken, ABD Adalet Bakanlığı gibi kurumlar kripto para birimlerinin neden olduğu suç riskini vurgulayan raporlar yayınladı.

Çarşamba günü Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD Hazinesinin “birden önlerine çıkmayı” planladığı iddia edilen, kripto para cüzdanları için yeni düzenlemeler yapacağı söylentileri hakkında yorumlarını bildirdiği bir tweet dizisi yayınladı. Armstrong, kendisine bu söylentileri kimin veya hangi kuruluşun söylediğini açıklamadı.

Hazine, Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından yönetilmekte. Mnuchin, Donald trump’ın kabinesinin bir parçası ve Trump, bir keresinde “Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hayranı olmadığını” tweetlemişti. Trump, bunun nedeni olarak uyuşturucu ticareti gibi potansiyel “yasadışı davranışa” atıfta bulunmuştu.

Armstrong aldığı bilgilerden, düzenlemenin, borsalar gibi finansal kurumların “bireysel kripto para cüzdanın alıcısını/sahibini doğrulamak, bu cüzdana bir para çekme işlemi gönderilmeden önce o taraf hakkında tanımlayıcı bilgiler toplamak zorunda kalabileceğini,” söyledi.

Eğer doğruysa bu durum, düzenleyicilerin adresler ve kimlik ağı geliştirmesine izin verebilir.

CEO, bu tür bir düzenlemenin tehlikeli olacağını, çünkü “tıpkı herkesin internete erişmek için bir bilgisayar veya akıllı telefon kullanabileceği gibi, bu yeni teknolojiyi temel finansal hizmetlere erişmek için kullanmasına izin verdiğini,” söyledi.

Armstrong, bu ölçekte veri toplamayı zorunlu kılınmasıyla; kripto para birimlerinin erişilebilirliğinin yalnızca geleneksel bankalar ile aynı duruma gelmeye başlayacağını açıkladı. Bu sistemin, yalnızca ABD’de uygulaması durumunda; ülke ve yurtdışındaki kripto para birimleri arasında doğal olarak “bir duvar” oluşturacağını ekledi:

“Bu engeller göz önüne alındığında, kripto finans kurumlarından kendi kendine saklama hizmeti sağlayan cüzdanlara yönelik daha az işlem görmemiz muhtemel. Bu, ABD’deki kriptoya yönelik finansal hizmetler için duvarlarla çevrili bir bahçe oluşturacak ve dünyanın geri kalan kısmında meydana gelen yeniliklerden bizi geride bırakır.”

Coinbase bu durumu sineye çekmiyor

Söylentisi geçerli görüyor gibi olan Coinbase, alandaki aşırı düzenleme konusunda endişelerini özetlemek için Hazine’ye bir mektup gönderdi. Armstrong’a göre, mektubu gönderirken Coinbase’e “bir dizi başka kripto şirketi ve yatırımcı” katıldı.

Mektup yayınlanmadı ve Coinbase’in işbirlikçilerinin isimleri paylaşılmadı.

Bitcoin dostu politikacılar

Söylenti doğru çıkarsa, bu tür bir düzenlemenin ABD’nin yüksek kurumlarındaki Bitcoin dostu politikacılar tarafından nasıl karşılanacağı da ortaya çıkacak. ABD’de faaliyet gösteren yerel ve uluslararası bankaları düzenleyen bir Hazine şubesi olan Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), kısa süre önce Bitcoin’de bullish olan yeni bir denetleyici kurdu. Temmuz ayında OCC, federal olarak tanınan bankaların müşterileri için otomatik olarak kripto para birimi saklama hizmetleri sağlayabileceğini açıkladı.

Daha yakın zamanlarda, gelen ABD senatörü Cynthia Lummis, Fox News’e göre görev yaptığı süre boyunca önceliklerinden birinin varlığı geçerli bir değer deposu olarak tanıtmak olacağını söyleyerek ulusal kanalda Bitcoin’den bahsetti. Bu Bitcoin savunucularının, Bitcoin’in kendi gözetimine ve mahremiyetine karşı başlatılan bir savaşı durdurup durdurmayacağı belirsiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

3 Piyasa Devi BTC’nin Sıradaki Hamlesini Yorumladı! İşte Bitcoin Tahminleri

Usta İsimler Bitcoin Tahminlerini Açıkladı: İşte Kısa ve Orta Vadeli Öngörüler

Usta Analist: Bu Tarihten Sonra Bitcoin’i Asla 10 Bin Doların Altında Görmeyeceğiz!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası