CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İşte Milyar Dolarlık Şirketin CEO’sundan Altın ve Bitcoin Öngörüleri

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin’e 425 milyon dolarlık  yatırım yapan halka açık iş zekası şirketi MicroStrategy’nin CEO’su, Bitcoin’in altın’a göre daha üstün bir varlık olduğunu öne sürüyor.

Michael Saylor: Bitcoin uzun vadede altın’dan daha iyi!

MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve başkanı Michael Saylor, Stansberry Research ile yaptığı röportajda Bitcoin‘in neden uzun vadede altın’dan daha iyi performans göstereceğini açıklıyor. Michael Saylor konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altını düşündüm ve sonra ikisini incelemeye başladım ve sonra altın madencilerinin her yıl yaklaşık %2 daha fazla altın üreteceğini fark ettim… Diyelim ki 100 yıl boyunca dünyanın en iyisinde %2 daha fazla üretiyoruz. Altın, yani 100 milyon doların 100 yıl içinde 12,5 milyon dolara düşeceği anlamına geliyor. Öte yandan, Bitcoin katlanarak sonsuzluk stoğunun akmasını sağlayacak. Asla 21 milyon Bitcoin’den fazla olmayacak. Yani gerçekten, en fazla, 100 milyon dolarlık Bitcoin’in yüz yıl içinde 10 milyon azaltılmasından bahsediyorsunuz. Bitcoin’in sonsuz sert bir varlık olduğu gerçeği göz önüne alındığında ve altın’ın yeterince teşvikle insanlar tarafından üretilebileceği gerçeği göz önüne alındığında, Bitcoin’in uzun vadede altın’dan daha zor varlık olduğunu fark ettim.

Altın’ın fiyatını ikiye katlarsanız, madencilerin altın üretme teşvikini ikiye katlarsınız. İnsanların sermayeyi madenciliğe ve ustalığa koyma yolları vardır ve onlar da madencilik yapmak için daha iyi yollar icat ederseniz bir noktada mücevherlerini eritirler veya başka altın’lar bulurlar. Öte yandan, Bitcoin 10 kat artarsa, Bitcoin madenciliğine yapılan hiçbir yatırım daha fazla Bitcoin üretemez.

Bitcoin dijital altındır ve bu daha hızlı olduğu anlamına gelir. Birkaç saniyede bin yer değiştirebilirim. Daha güçlü. Bir Cumartesi öğleden sonra Japonya’da üç saat için yüz milyonlarca dolar taahhüt edebilirim. Daha akıllı. Milyonlarca parçaya bölünecek ve onunla karmaşık şeyler yapacak bir bilgisayar programı yazabilirim. Her yıl sonsuza kadar daha iyi olacak, çünkü yazılımdır ve bunun anlamı Apple, Amazon, Google ve Facebook’a ilgi duyan insanlar. Çünkü daha akıllı, daha hızlı, daha güçlü ağlar, Bitcoin’e çekilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

2019 bitmeden Bitcoin 10.000 dolara yükselebilir mi? Neden olmasın!

Coin Ajans

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Brandt’tan Dev BTC, Ripple ve Litecoin Tahmini!

Coin Ajans

Bitcoin yorum: Analizlerde BTC’nin rengi belli oldu! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası