CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

İşte tehlikenin geçmesi için Bitcoin’in geçmesi gereken fiyat TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Tehlikenin geçmesi için Bitcoin’in geçmesi gereken fiyat var. Bir analist bu seviyenin 9,850 dolarda olduğunu belirtiyor. Çünkü burayı kırarsa, grafikte oluşan bir ayı formasyonu geçersiz olacak. Formasyon doğrulanırsa BTC’yi ayı dönemi bekliyor.


Bitcoin’in geçmesi gereken fiyat seviyesi neden önemli?

Bitcoin işlem gördüğü aralıktan kırılma yapmak üzere olabilir. BTC fiyatı 9,200 dolar civarında dolanırken, hem alıcı hem de satıcılar bu aralığı kırmak için mücadele veriyor.

Buna rağmen şimdilik ne ayılar ne de boğaların bu bölgeden kurtulmak için yeterli gücü yok görünüyor.

Mevcut kararsız duruma rağmen, bazı analistler Bitcoin’in yakında büyük bir hareket yapacağını söylüyor. Bu hareket de orta vadeli BTC görünümünde önemli ölçüde değişikliğe yol açacak.

koinmedya_brave

Tabii bu hareket ayıların tarafında olabilir. Çünkü şu an işlemde olan bir formasyon, Bitcoin ve tüm kripto para piyasası için makro bir tavan oluşturuyor gibi görünüyor.

Bitcoin şu an 9,200 dolar civarında işlem görüyor. Son birkaç hafta ve aydır 9,000 dolar bölgesine sıkışıp kaldı. Özellikle de zamanının çoğunu bu bölgenin alt kısmında geçiriyor son günlerde.

Şu an işlem gördüğü dar aralığın üst sınır olarak ise 9,300 dolar seviyesi var. Son günlerde burayı geçme girişimleri başarısız ya da kısa süreli olmuştu. Buradan kurtulma çabaları da her seferinde güçlü satış baskısı ile karşılanıyor.

Bir analist ise Bitcoin’in geçmiş volatilite verileri üzerinden analiz yaparak, BTC fiyatının 3000 dolardan büyük bir fiyat hareketi kaydedebileceği belirtiyor.

koinmedya_brave

İlgili Bitcoin haberi – Yorum-analiz: Bitcoin her an 3000 dolarlık mum atabilir!

BTC ayı baş ve omuzlar formasyonu oluşturdu – Nasıl doğrulanır?

Bitcoin şu an bir şekilde nötr görünüyor. Ancak şu an oluşmaya başlayan bu formasyon doğrulanırsa, buradan çıkan sonuç BTC için iyi olmayabilir. Ayrıntılar güncel Bitcoin grafiği ve teknik analizi yazımızda.

Calmly ismini kullanan analist grafikte oluşan baş ve omuzlar formasyonuna dikkat çekiyor. Ancak Bitcoin fiyatı 9,850 dolardan ret alırsa o zaman bu formasyon doğrulanacak.

Analist şöyle diyor: “Son zamanlarda Twitter’de çok fazla paylaşım yapmadım. Ancak yüksek volatiliteli altcoinler ile işlem yapmakla meşguldüm. Çok nadiren BTC grafiğine bakarım. Ancak altcoin grafiklerinin nasıl göründüğüne bakılırsa, Bitcoin 9,850 dolarda tavan oluşturabilir. Tabii bu da piyasanın tamamı için short olabilir.”

Tehlikenin geçmesi için Bitcoin'in geçmesi gereken fiyat var. Bir analist bu seviyenin 9,850 dolarda olduğunu belirtiyor.

Grafik: Calmly – Kaynak: TradingView

Eğer bu formasyon geçerliliğini doğrularsa, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda yoluna nasıl devam edeceğini belirleyebilir.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

DeFi platformu Compound’dan COMP fiyatını ayağa kaldıran büyük yenilik TAKİP ET

Brezilya da kripto trenine biniyor TAKİP ET

Bitcoine yatırım yapmanın getirdiği 10 büyük risk ve korunma yolları TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası