CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

İşte Tesla’nın BTC kararı sonrası ağ temellerinde yaşanan depremin bilaçosu! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
“koinmedya_mxc”

Tesla’nın BTC kararı yalnızca fiyat üzerinde büyük bir deprem yaratmadı! Tecrübeli bir kripto analistine göre, elektrikli araç devinin Bitcoin ödemeleri konusunda aldığı karar, aynı zamanda ağ temellerini de derinden sarstı.

Tesla’nın BTC kararı, Bitcoin ağını nasıl etkiledi?

Cane Island Alternative Advisors’ın kripto analistlerinden Timothy Peterson’a göre, Tesla’nın BTC kararı yalnızca fiyatı değil; ağ temellerini de derinden sarstı! Ona göre, Elon Musk’ın duyuruyu paylaştığı tweeti Bitcoin’in temel dinamiklerinde de büyük bir değişime neden oldu.

İşte Tesla'nın BTC kararı sonrası ağ temellerinde yaşanan depremin bilaçosu!

Şöyle ki; Tesla’nın BTC’yi bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi bıraktığından beri Bitcoin kullanıcılarının %25’i ağı terk etti. Ve Bitcoin ağının büyüklüğü, nisan ortasındaki en yüksek değerinden %45 düştü.

Analist, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durdurmasının etkisine ilişkin analizini, kararın BTC ağı üzerindeki etkisini gösteren bir grafikle birlikte paylaştı.

Timothy Peterson, Tesla’nın ödemelerde BTC’yi kabul etmeyi bırakmasından bu yana Bitcoin kullanıcılarının %25’inin ağdan kaçtığını tahmin ediyor. 

“koinmedya_biswap”

Aynı zamanda ona göre Elon Musk’ın, Bitcoin ödemelerini durdurma kararını açıkladığı tweeti, BTC’nin temel dinamiklerini de değiştirdi.

“Musk’ın 12 Mayıs’ta paylaştığı Bitcoin tweeti ağ temellerini etkiledi. Tesla’nın BTC ödemelerini kabul etmeyi bırakma kararından bu yana Bitcoin kullanıcılarının %25’inin ağı terk ettiğini tahmin ediyorum. Ağ büyüklüğü, 15 Nisan’daki zirveden beri %45 azaldı. Dün ise aktif adres sayısı, Ekim 2020’den bu yana görülmeyen en düşük değere ulaştı.”

Bitcoin, günlük grafikte bir death cross riskiyle karşı karşıya!

%45 küçülen Bitcoin ağı, mayıs ayı sonlarında 30 bin doları yeniden test ettiği piyasa düzeltmesi ile de örtüşüyor. Nitekim, Bitcoin, üç haftaya yakın bir süredir 200 günlük hareketli ortalamanı üzerinde kalmayı başaramadı. (Yazımızı yayın hazırladığımız sırada da 35.900 dolardan işlem görüyor.)

Bu arada Rekt Capital isimli bir başka popüler kripto analisti, yakın tarihli bir tweetinde, mevcut fiyat hareketiyle birlikte önümüzdeki haftalarda Bitcoin grafiğinde bir death cross gerçekleşeceğini söyledi ve bu konuda uyarıda bulundu.

Death cross nedir? 

50 günlük hareketli ortalamanın (kısa vadeli ortalama) 200 günlük hareketli ortalamayı (uzun vadeli ortalama) yukarıdan aşağıya doğru kesmesine denir. Death cross sonrasında fiyatın burada kalması, ayı piyasasının başladığına işaret eder.

btc kararı İşte Tesla'nın BTC kararı sonrası ağ temellerinde yaşanan depremin bilaçosu!

Bitcoin grafiğinde aşağıda gösterildiği gibi günlük BTCUSDT grafiğinde bir deathcross gerçekleşmek gelmek üzere.

“koinmedya_biswap”

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

John McAfee Bitcoin’i Ağır Eleştirdi – Topluluk Şaşkın

Coin Ajans

Bitcoin’in Haftalık Şamdan’ları Bakın Piyasa İçin Ne Öngörüyor!

İşte Mayıs’ta Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u Etkileyebilecek Kilit Gelişmeler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası