CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

İsterseniz bu haftayı BTC fiyat takibi yaparak geçirin TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bu hafta BTC fiyat takibi yapmak daha güvenli olabilir. Bir süredir Bitcoin fiyat hareketleri hiç heyecan yaratmıyordu. Konsolidasyon kanalı, dün kırıldı. Al-satçılar 9,000 dolar bölgesinin hemen üstünde gezinen Bitcoin’i ateşli bir şekilde savunarak, O’nu direnci kırmaya zorladılar.

Öyle görünüyor ki, önümüzdeki 3 gün kral kriptonun aylardır gördüğü en volatil dönem olmaya aday.

Bu ihtimal, 26 Haziran’da süresi dolacak Bitcoin opsiyon sözleşmeleri nedeniyle de güçlenmiş durumda.

Vade sonu gelmeden önce ticaret yapanlar pozisyonlarını kapatmaya yönleneceklerdir. Bu durum momentum fişekleri çaktırarak BTC’nin haftalardır devam eden yatay ticaretini sert bir şekilde sonlandırabilir.

koinmedya_brave

Analistler, verilerin de desteklediği gibi, bu sonucun güçlü bir ihtimal olduğunu düşünüyorlar.

Bunun sonucunda kripto, aylardır görmediği uzun süreli bir volatiliteyle karşılaşabilir.

En büyük opsiyonlarının vade sonu yaklaşırken Bitcoin volatilitesi ivme kazanabilir-BTC fiyat takibi önemli

Yazı hazırlandığı esnada Bitcoin %1.7 artışla 9,627 dolardan işlem görüyordu. Kripto, kısa süre önce süründüğü 9,200 dolardan sıçrama yaptı fakat hala sıkı bir aralıkta seyrediyor.

Boğalar ya da ayılar Bitcoin’i sert bir şekilde 10,000 dolar üstüne ya da 9,000 dolar altına itmediği sürece, orta dönem görünüşü puslu duruyor.

koinmedya_brave

Bakınız:Yanılıyorsunuz!!! 2020 BTC ralli yılı değil

Eli kulağında bir hadise var ki, Bitcoin için büyük volatilite demek. Bu da 26 Haziran’da vadesi dolacak yaklaşık 1 milyar dolar tutarındaki opsiyon anlaşmaları.

Bu, köşe taşı kriptonun gördüğü en büyük vade sonu olacak. Bu aynı zamanda, opsiyonların kripto markette oynadığı rolün büyüdüğünü gösteren bir sembol.

Son zamanlarda düşmüş olan BTC volatilitesi, bu hadiseye bağlı olarak artacaktır. Analitik platform Skew’in kısa süre önce “volatilite zemini”nde de belirttiği üzere yaşanan düşme oldukça açık.

Bu ayrıca BTC’nin 3 aylık gerçekleşen volatilitesinin, 3 aylık tahmini volatilitenin altına düşmesiyle de çakışıyor. Skew attığı bir tweet ile bu durumu da açıkça belirtiyor:

“Kara Perşembe haftası dikiz aynasından kaybolmaya başlarken, BTC’nin 3 aylık gerçekleşen volatilitesi, beklenen volatilitesinden aylardır ilk defa daha düşük. “

 

bu haftayı BTC fiyat takibi yaparak geçirin
Bu haftayı BTC fiyat takibi yaparak geçirin

 

Eli kulağındaki opsiyonların bitişi neden volatiliteyi katalize eder?

Önemli bir veri analisti, 1 milyar dolar tutarındaki göz dolduran BTC opsiyonlarının vade sonunun neden önemli olduğunu açıkladı. Analist, bunun, vade sonu gelmeden önce tüccarlar muhtemelen pozisyonlarını kapatmaya yönleneceğinden, major bir volatiliteyi ateşleyeceğini söyledi.

“Geleneksel marketlerde konu varlık, opsiyonların vade sonu gelmeye yakın daha volatil hale gelir. Bunun sebebi, tüccarların vade sonu gelmeden önce pozisyonlarını kapatmalarıdır. Opsiyonların büyüklüğü göz önüne alındığında, 26 Haziran’dan hemen önce Bitcoin marketinin de volatil olması beklenir.”

Görünen o ki, volatiliteden zarar görmemenin en emin yolu, önümüzdeki birkaç günü BTC fiyat takibi yaparak geçirmek.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

CME Bitcoin vadeli işlemleri 8 ayın zirvesinde: Bu yatırımcı için ne anlama geliyor? TAKİP ET

EOS, Ethereum ve XRP teknik fiyat görünümü

Coin Ajans

Kripto para dolandırıcılığı nedir ve ponzi & piramit yapılar nasıl tanınır? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası