CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

İsviçre şirketi Bitcoin Suisse, Ethereum 2.0 için stake hizmeti sunacak

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

İsviçre şirketi Bitcoin Suisse, Ethereum 2.0 için stake hizmeti vereceğini duyurdu. ETH stake etme seçeneği, ağın PoW’ten PoS’e geçişi ile başlayacak. Stake ödüllerini kullanma ile ilgili ise bir dizi seçenek var.


Bitcoin Suisse, Ethereum 2.0 için stake seçeneği getiriyor

Ethereum topluluğu ağın Proof-of-Work’ten (iş ispatı) Proof-of-Stake’e (varlık ispatı) geçişine hazırlık yapıyor. Bu geçiş Ethereum 2.0’ın çıkması ile yaşanacak. İsviçre merkezli kripto servis sağlayıcısı ve muhafaza şirketi Bitcoin Suisse ise destek verdiği kripto paralar arasına Ethereum’u da ekleme kararı aldı. Şirket ETH için stake seçeneği de sunmaya başlayacak.

Bitcoin Suisse’nin basın açıklamasına göre, Ethereum Proof-of-Stake konsensüs protokolüne geçer geçmez, Ether sahipleri kripto paralarını stake edebilecek. Buna ek olarak, bu seçeneği kullanan Ether sahipleri ayrıca stake etme ödülü kazanacak. Bu ödülün yüzde 85’i kullanıcılara kalıyor. Bu ödüller de işlemlerde kullanılabiliyor ve fiat para da dahil diğer kriptolara dönüştürülebiliyor.

İlgili – Buterin, Serenity ve Ethereum 2.0 tarihleri hakkında konuştu

Basın açıklamasında şöyle deniliyor: “Bu Proof-of-Stake konsensüs protokolü, ETH2 sahiplerine kripto paralarını stake etme fırsatı sağlıyor. Bunlar doğrulayıcı düğümlerine stake ediliyor ve blokları önerme ve onaylamada kullanılıyor.”

Dahası İsviçre şirketi Bitcoin Suisse, kripto sahiplerinin minimum ETH miktarı konusunda da endişe etmelerine gerek olmadığını bildiriyor. Ethereum 2’de en düşük stake etme miktarı 32 ETH2 ile başlıyor. Diğer ilgili endişeler ise doğrulayıcı düğümü çalıştırma ve donanım alma ile ilgili. Platform kullanıcıların yerine bunları hallediyor. Yine de bir konuda uyarıyor. Çünkü ETH1’den ETH2’ye geçiş tek yönlü bir süreç ve geri dönüşü yok.

İlgili – Ethereum 2.0 Faz 0 ne zaman yayınlanacak?

Bitcoin Suisse ayrıca ETH’den ETH2’ye geçişler için hiçbir ücret alınmayacağı konusunda topluluğa teminat verdi. Bu geçiş için kullanıcıların ETH’lerini Bitcoin Suisse’nun hespalarına stake etmesi gerekiyor. Bundan sonra ise bir akıllı sözleşmeye depozit edilecek. Platform ayrıca stake ödüllerini yeniden yatırım yapma ya da yeniden stake etme imkanı da sağlıyor. Bunlara ek olarak, İsviçre kripto para şirketi kullanıcılara ETH2 stakelerini kredi almak için teminat olarak kullanabilme seçeneği de sunacak.

Kaynak

İlgili Haberler

ErisX Ethereum vadeli işlemleri ETH için dönüm noktası olabilir mi? TAKİP ET

HODL’u boşverin, devir Bitcoin borç verme devri TAKİP ET

Ethereum teknik analizi: 2,300 dolara yükseliş için ETH fiyatında kritik seviye TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası