CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

İsviçre’nin Dev Kurumları Yönünü Bu 3 Altcoin’e Çevirdi

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Kripto para birimlerine odaklanan İsviçre finans kuruluşları, müşterilerini yeni fırsatlarla buluşturuyor.

Mevcut ekosistemleri genişletmekten gelecek projelerde büyük miktarlarda pay almaya kadar, İsviçre’nin kripto bağlantıları artıyor.

Hangi Altcoinler?

İsviçre bankası SEBA, 19 Kasım’da artık Bitcoin Cash ve stablecoin USDC’yi kabul ettiğini duyurdu. FINMA’ya kayıtlı İsviçre bankası, müşterilerin artık kripto paraları hizmetler için kullanabileceğini belirtti. Buna alım satım, dijital saklama, kazanç faizi (USDC) ve BCH’ye karşı fiat kredisi de dahil. SEBA’nın genel merkezi İsviçre’nin Kripto Vadisi’ndeki Zug’dadır.

SEBA bugüne kadar CHF, USD, GBP, EUR, HKD, SGD ve PLN dahil olmak üzere yedi fiat para birimiyle çalışıyor. Ayrıca BCH, BTC, ETH, LTC, USDC ve XLM olmak üzere altı kripto para birimine erişim sağlıyor.

SEBA’nın eklemeleri, bankanın Eylül ayında Yönetim Kurulunu değiştirmesinden bu yana kadroda yapılan ilk değişiklikler. Her şeyden önce, banka geçici Başkan Sébastien Mérillat’ın yerine Päivi Rekonen’i atadı. Rekonen eskiden UBS, Credit Suisse ve Adecco’da bulunmuştu. Hans Kuhn ve Sanjeev Karkhanis’in kurula eklenmesi düzenleyici ve finansal risk yönetimini güçlendirdi.

Crypto Valley’de Meşguller

Ayrıca Zug merkezli Bitcoin Suisse, 20 Kasım’da şirketin müşterilerinin ETH 2.0 stakingde 71.891 ETH’nin üzerinde stake’e sahip olduğunu duyurdu. 20’nci iş günü kapanış itibariyle miktar, Ethereum 2.0’ın 1 Aralık’ta yayına girmesi için gereken toplam ETH miktarının kabaca yedide birine eşit.

ETH 2.0’a odaklanma, Bitcoin Suisse’in 18 Kasım’da Zug tabanlı Evolute ile ortaklığını açıklamasından sonra geliyor. İkili, kripto para varlıklarının kullanılabilirliğini güçlendirmeye ve harici varlık yöneticileri (EAM’ler) için Evolute dijital varlık yönetimi platformu için içerik hedeflemeye odaklanacak.

Evolute – Bitcoin Suisse ortaklığı, EAMS’nin varlık yönetimi hizmetlerini genişletmesine yardımcı olacak. Ortaklık ile, EAM’ler, bilinen ve düzenlenmiş bir komisyoncu aracılığıyla doğrudan iş yaparken dijital varlıklar için satın alma ve saklama yeteneklerine sahip olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Kurumsal Yatırımcıların Favori Kriptoları Belli Oldu: İşte Bitcoin, Ethereum ve XRP’nin Yeri

Coin Ajans

Bitcoin düşüşü erteledi – Ama 6000 dolar ihtimali hala masada

Coin Ajans

Yarım milyar dolarlık Bitcoin balina hareketi – Endişelenmeli miyiz?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası