CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Japon devi hisse sahiplerine kâr payını XRP üzerinden ödeyecek

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Japonya’nın dev finans kuruluşlarından SBI, hisse senedi sahiplerine kâr payını XRP üzerinden ödeme hazırlıkları yapıyor. Bu yöntem daha önce şirketin yan kuruluşunda denendi. Öyle görünüyor ki başarılı olmuş ve holding geneline de yaymayı düşünüyor.


Hisse sahiplerine kâr payını XRP üzerinden ödeyecekler

Piyasa değerine göre üçüncü sırada olan kripto para XRP, yakında hiç beklenmedik bir alanda kurumsal desteği görebilir.

Son haberlere göre, SBI Holding yakında şirketin hisse senedi sahiplerine kâr payı ödemelerini XRP üzerinden yapmaya başlayabilir. CoinTelegraph Japonya, bu haberini finans devinin üst düzey yetkilisinin açıklamasına dayandırıyor.

Öyle görünüyor ki SBI’nın yan kuruluşlarından biri olan Morningstar, bu yöntemi bu yılın başında artık uygulamış ve denemesini yapmış. Şirket, 100’den fazla SBI Holding hissesine sahip olan yatırımcılara 30 dolar dağıtacağını bildirmişti. O zaman 9 doların biraz altında bir değer ediyordu.

İlgili – Japon SBI Holding’den Securitize’a yüklü yatırım

Bu yöntemin deneme aşamasının başarılı geçtiğini düşünebiliriz. Çünkü şimdi şirket ana holdinge de bu özelliği getirmeyi düşünüyor. Eğer bu girişim başarılı olursa, Mart 2020’de sona eren mali yılın bitimine kadar uygulamaya konulacak. CEO ise bunu bir seçenek olarak sunacaklarını bildiriyor.

Ripple’ın uzun süredir SBI ile iyi ilişkileri var. Şirket, blockchain tabanlı ödeme uygulaması MoneyTap’i geliştirmiş ve başarılı olmuştu. Haberlere göre, aralarında Chikubo, Ashiga ve Towa olan yedi Japon bankası bu girişime katılıyor. Uygulama ise dijital ödemeleri bireyler için daha kolay hale getirmek üzere tasarlandı.

XRP finans alanında hız kazanıyor

Bu, XRP ve bağlı şirketi Ripple’in finansal çevrelerde ilgi kazandığını gösteren tek haber değil.

2012 yılında kurulan İngiltere merkezli havale şirketi TransferGo da yakında Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL) uygulamasından faydalanmaya başlayacak. RippleNet üzerinde kurulan bu uygulama, finansal kurumlara, işletmeler arasında köprü görevi gören XRP ile ucuz, güvenilir, 7/24 ve anlık işlem yapma imkânı sağlıyor. TransferGo daha önce de yurt dışında çalışan işçilerin dakikalar içinde para göndermeleri sağlayan RippleNet’i benimsemişti. Şimdi de XRP kullanan ODL ile çalışmaya başlayacak.

İlgili – Ripple ortağı oyun sektörünü XRP ile dönüştürmeye hazırlanıyor

Kaynak

İlgili Haberler

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Analistin İddialı XRP Tahmini Ne Kadar Tutarlı?

Coin Ajans

Verge’de (XVG) beklenen halving gerçekleşti: Neler oldu?

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası