CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Japonların gözdesi Bitcoin ve XRP

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

Japonların gözdesi Bitcoin ve XRP. Ürettikleri kaliteli teknolojiyle tüm dünyanın saygısını kazanan Japonlar, kripto para olarak Bitcoin ve XRP’yi tercih ediyor.


Japonya’da kripto para denince akla Bitcoin ve XRP geliyor

 

Japonya ürettiği kaliteli teknolojiyi tüm dünyanın saygısını kazanmayı başarmıştır. Öyle ki 2014 yılında Japon teknoloji firması Sony’nin düşen satışlar nedeniyle ‘VAIO’ ürün hattının bulunduğu global bilgisayar pazarından çekilme haberi, içimde bir ukde bile bırakmıştı. Çünkü Sony Vaio ismi ürettiği tasarımlarla benim gibi teknoloji hayranları için tam bir ekol haline gelmişti. Neyse şimdi asıl konumuza dönelim.

Castle Island Venturesin ortağı ve Coinmetrics.io’nun kurucu ortağı olan Nic Carter, Japon kripto para borsalarında hangi kripto para birimlerinin ağırlıkla tercih edildiğine dair bir çalışma yaptı. Çıkan sonuçlar çok çarpıcıydı.

”Japon kripto para borsalarında BTC, XRP, ETH, BCH, LTC, ve MONA gibi hangi kripto paralara ağırlık verildiğine ve kaç kişinin bu borsaları aktif olarak kullandığına dair bir çalışma yaptım. Sonuçlar büyüleyici.”

Tabloya baktığımızda, Japonya’da toplamda 3.1 milyon kripto para hesabı olduğu ancak bunların 1.96 milyonunun aktif olduğu görülüyor. (Son 30 günde işlem yapmış.)

Dolayısıyla yapılan anketten Japonya’da 2 milyon kripto para kullanıcısı olduğu sonucuna varılabiliyor. Bu sayıda toplam nüfusun %1.5’ine tekabül ediyor.

Yalnızca 6 kripto para içeren anketten çıkan bir diğer veri ise, Japon kripto severlerin Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, XRP ve Mona’dan hangilerini daha çok tercih ettiğini gözler önüne seriyor.

Japonların gozdesi Bitcoin ve XRP

Tabloya göre Japon kripto para borsalarında 1.2 milyar dolarlık BTC tutuluyor. Bu da toplam kripto para varlığının %55’ine tekabül ediyor. Altcoinlere baktığımızda ise XRP’nin %68 ile altcoin piyasasında ezici bir üstünlüğe sahip olduğunu görüyoruz.Yani Japon kullanıcıların %55’i Bitcoin, %30’u XRP, kalan %15’i ise ETH, BCH, LTC, ve MONA gibi altcoinleri tercih ediyor. Kısaca Bitcoin ve XRP Japon kripto para sektörünün %85’ini tek başlarına ellerinde tutuyor diyebiliriz.

İlgili haber: Google aramalarında Bitcoin Halving çılgınlığı!

Japon kripto severlerin XRP’ye bu denli özen göstermeleri acaba XRP’de bizim göremediğimiz bir şey mi görüyorlar sorusunu akıllara getirirken, çıkan sonuçlar XRP topluluğunu da bir hayli sevindirmişe benziyor.

İlgili haber: Ripple Moneygram üzerinden daha çok bankaya ulaşmaya çalışıyor

Kripto para sektöründen son dakika haberler için bizleri takip etmeye devam edin.

İlgili Haberler

5 Bin Doları Bilen Ünlü CEO’dan İnanılmaz Bitcoin ve Altcoin Tahmini!

Coin Ajans

20’nin Üzerinde Tahmini Doğru Çıktı! İşte Yeni Bitcoin Tahmini ve Kritik Seviyeler

İşlem Hacmi Düşerken Bitcoin Büyük Bir Hamleye mi Hazırlanıyor? Ünlü Analist Açıkladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası